Wpis z mikrobloga

#!$%@? idzie dostać. Mieszkam na 9 pietrze, blok mam tak skierowany ze od około 15 do zachodu słońce swieci mi prosto w okna i jest parówa że stoję i się pocę. Nawet jak na dworze jest 20 stopni. Mam rolety ale nie zaciemniające. W nocy jak wietrze to przyjemnie jest tylko jak okno jest otwarte, zamknę je to po chwili dalej jest gorunc i się pocę.

Nie wiem już jak ogarnąć to mieszkanie aby było chłodniej. Macie jakies sprawdzone tipy?

Co do fotki to używa ktoś foli na okna i ona Wgl coś daje?
snickers111a - #!$%@? idzie dostać. Mieszkam na 9 pietrze, blok mam tak skierowany ze...

źródło: comment_1660522078Y9l6QE7iasJv3I5pO73A6B.jpg

Pobierz
  • 30
@snickers111a: ja mam to samo a okno od południa. Nawet jak jest późny wieczór to jest straszny gorąc dopóki nie otworzę okna. Nie wiem jak to działa, może mam ściany z bloczków radioaktywnych.
@snickers111a: Na noc pootwieraj okna, niech się wychłodzi pomieszczenie i pozostaw tak otwarte dopóki okno jest w cieniu. Na czas słońca wszystkie okna dokładnie pozamykaj i zasłoń. Mam podobnie i jedynie tak działa, ale najlepiej w godzinach popołudniowych zaplanować sobie wyjście z domu jak już się zrobi mega gorąco np. na zakupy, etc.
Czytałem o jakichś urządzeniach, które składają się z wiatraka i zasobnika z lodem. W zestawie są dwa czy 3 zasobniki, które wrzucasz do zamrażalnika i sobie je wymieniasz. Nie pamietam jak się nazywa to urządzenie ale koncepcja wydaje się sensowna.
@snickers111a: Mam duże okna od strony południowej. Jak miałem tylko odbijające rolety wewnętrzne to latem w mieszkaniu temperatura dochodziła mi do 33 stopni. Założyłem klimę. Jest spoko, ale problem jest taki, że musi działać cały czas, a jak się ją wyłączy to temperatura wraca dość szybko do pierwotnego poziomu. Zamontowałem rolety zewnętrzne Fakro (oni nazywają to markizami pionowymi). Teraz temperatura dochodzi do 26-27 stopni w domu i wystarczy tylko delikatnie klimą