Wpis z mikrobloga

Pomogliście wybrać piłkę, to teraz może pora na buty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W jakich butach gracie i na jakiej nawierzchni? Ja chodzę na boisko tartanowe, ale może pojawi się opcja gry na hali - czy w takim przypadku potrzebuję dwie pary butów?

Ja mam teraz jakieś zwykłe buty sportowe, ale podejrzewam że dla lepszej amortyzacji i może bezpieczeństwa stawów lepiej zainwestować coś bardziej pro-koszykarskiego.

#koszykowka
  • 16
@frow: Ja mam 2 pary, z dehatlonu takie za 180 zł kiedyś kupiłem na tartan i nike na halę. Natomiast jakie dokładnie buty to ciężko określić gdyż to jest bardzo indywidualny temat zależny od kształtu Twojej stopy, czy wąska czy szeroka czy wysokie podbicie, nie sugeruj się wyglądem butów bo to ma drugorzędne znaczenie najważniejszy jest komfort (żeby cię nie obcierały) oraz amortyzacja, trzymanie kostki to raczej tylko w butach high
@zbyszek_kieliszek: dzięki za odpowiedź. Właśnie mam dosyć szeroką stopę, ale jak widziałem buty do kosza, to przeważnie są na szerokich byków, więc spoko. Wkładkę mam ok 30cm.

Kojarzysz w których sklepach w factory mogą być te promki? Mam w miarę po drodze factory na ursusie w wawie.
@frow: no żebyś się nie zdziwił ja też mam szeroką stopę (i wysokie podbicie) i niestety trzeba uważać bo większość butów jest na wąskie stopy niestety (jeżeli chodzi o nike). Ja te buty (lebron witness v) kupowałem w Factory Annopol (2 tyg temu) i 46 było jedno pudełko (które kupiłem) - próbuj w Ursusie. Z tym że z tymi butami co Ci podałem wkłada się je ciężko przy szerokiej stopie i
@zbyszek_kieliszek: oszustwo jakies z tymi rozmiarami. Mierzyłem te co mówiłeś i 46 za małe, większych na mnie nie było. Znalazłem kyrie infinity pasujące, dopiero rozmiar 48.5 spasował, wkładka 32cm (zwykle biore 30). Poszukam dalej, te kyrie trochę uwierają w cebulę, bo 420 kosztowaly ;)