Wpis z mikrobloga

Mirki jaki telefon z dobrym aparatem? Potrzebuje dla różowej. Miała Huawei P20 Pro który kiedyś był flagowcem przez co dobre zdjęcia robił i bardzo jej odpowiadał. Teraz zastanawia się nad IPhonem 12 Pro. Jest coś jeszcze wartego uwagi?
#telefony #android #apple
  • 8
@Bogdan191: Mam ciągle mieszane odczucia, co do definicji dobrego aparatu w telefonie.
Dobry, czyli robi zdjęcia takie, jakich oczekujesz.
Dobry, czyli dostajesz zdjęcie, które jest poprawne i możesz je obrabiać bez znaczących strat jakości.
Dobry, czyli natychmiast dostajesz zdjęcie, które możesz opublikować, przesłać dalej - automatycznie obrobione przez telefon.

Ja robię zdjęcia iPhonem, a różowa woli te obrobione przez Xiaomi. Doceniam algorytmy upiękniające portrety osób, gdzie możesz np. zrobić sobie szybkie
@alWdIjJpz18nHw różowa operuje normalnie lustrzanką ale nie zawsze ją ma przy sobie. Raczej nie obce jej grzebanie w ustawieniach i dostosowanie ich do własnych potrzeb. Ten P20 pro był właśnie dobry bo pozwalał na różne ustawienia nie tylko na ukrywanie zmarszczek ;) ponoć w Iphonach wersji Pro też sa możliwości własnych ustawień co by było coś czego oczekuje. Chyba będzie trzeba pójść i zobaczyć właśnie na własne oczy czy to dziala
@Bogdan191: Jak korzystasz z domyślnej aplikacji do zdjęć, to opcji jest stosunkowo mało, ale uważam, że do większości sytuacji starczy. Jak chcesz coś więcej, to kupuj apki innych firm ;)
W 13 mini mogę ustawić w zwykłym trybie zdjęć ekspozycję, a w trybie portretowym dodatkowo głębię. Czas naświetlania można ustawić, jak telefon wykryje, że jest ciemno -,-
Balansowanie kolorami itp. to po zrobieniu zdjęcia dopiero (w trakcie możesz gotowe profile zastosować,
@Bogdan191: zapomniałem napisać, najlepiej sprawdza mi się apka Reeflex.
Firma ta ma też specjalne obiektywy do aparatów, które dają ogromne możliwości. Obiektywy są kompatybilne z etui tego producenta, więc jak wymienisz telefon na nowy to wystarczy wymienić samo etui, bo obiektywy będą nadal dobre :)
To jest coś o czym się dowiedziałem dopiero niedawno, ale przy premierze 14ek przetestuję może w końcu.
Skoro dziewczyna ma lustrzankę i umie ją obsługiwać to