Wpis z mikrobloga

Mireczki mam problem z #klimatyzacja Aux. 1 jednostka zewnętrzna, dwie wewnętrzne. W weekend zauważyłam, że klima przestała chłodzić. Powietrze jest normalnie wydmuchiwane, działa również nagrzewanie. Dodatkowo przy jednostkach wewnętrznych zaczęła się pojawiać woda oraz jakaś bliżej nieokreślona oleista ciecz, troszkę żółtawa o chemicznym zapachu, która cieknie między ścianą, a jednostką - nie bezpośrednio z niej. Klimatyzacja została założona ponad rok temu i do tej pory nie było z nią problemów, serwisowana co pół roku - ostatnio niecałe 2 miesiące temu. Wstępnie mam umówiony serwis, jednak zaniepokoiło mnie to, że zasugerowano przez telefon problem ze skroplinami - są one odprowadzone bezpośrednio do kanalizacji, a montaż jest w ścianie i nie ma do niego bezpośredniego dostępu.

Czy macie może pomysły co mogło pójść nie tak w tej sytuacji? I czy rzeczywiście może być to problem ze skroplinami? Powiem szczerze, że klima chodzi codziennie i myślę, że jakby to był problem to pojawiłby się znacznie wcześniej...


#problem #pytanie #kiciochpyta #mieszkanie trochę #remont
  • 6
@uniQuee: Oleista ciecz o chemicznych zapachu może sugerować wyciek czynnika i pewnie tak będzie. Skoro mówisz ze nie czujesz chłodu. Skropliny to woda demineralizowana tak naprawdę. Nagrzewanie nie działa bo jest pusty ale pewnie masz ciepło w pokoju i daje efekt ciepła. Przy grzaniu 45 stopni powinno wychodzić z urządzenia.
@uniQuee: Jeżeli dobrze zrozumiałem to wyciek jest pod jednostka wewnętrzna. Gdzie masz połączenie skręcane. Niestety dosyć typowe, jeśli nie było sprawdzanej szczelności. Nie jest to zadanie dla laika.
Najprawdopodobniej puścili kielichy.-łaczenia skrecane rur freonowych.
Wycieka olej z czynnika.
Latwe w naprawie, nawet jak trzeba polutować. Tzn. Latwe ale czasochlonne.
To ze wyciek masz przy jednostce to tez powod do radosci;) da sie naprawic bez kucia scian.
Gdyby to byla wina skroplin to klima chlodzilaby jak zawsze ale woda lałaby sie min szklanke na godzine.

Grzac moze jeszcze przez chwile, na grzaniu jest wyzsze cisnienie... ale powinno wowczas wyciec wiecej tego
To ze połroku temu byly szczelne (tylko ciekawe jak to dokladnie sprawdzili;) ) nie znaczy ze nie mogło sie coś rozszczelnić dzień po.
Tymbardziej jak np. poruszyli w trakcie serwisu rury.

Nie zawsze nieszcelnosc wychodzi odrazu.
Moze np. zawsze chodzila w trybie chlodzenia a wczoral właczylas na grzanie... źle skręcone rury na chlodzeniu moga wybaczyc, na grzaniu juz moga nie dac rady, albo np. w trakcie samoczyszczenia.
Bez spiny, typuje za nadal