Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak ktoś zajmuje się robieniem stron internetowych to z czego się najczęściej korzysta do pisania kodu? Mnie w szkole uczyli, że każdy programistą używa notepada++, ale coś wątpię xD

Ogólnie chodzi o frontend na HTML i JS i backend na PHP

#pytanie #programowanie #it
  • 17
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wez_idz_sobie: pytasz o technologię czy ide?

Jak technologię to zależy jaką stronę chcesz, coś bardziej skomplikowanego to pewnie jakiś framework Angular/React/Vue by pomógł

Jak IDE to raczej jakieś VisualStudio:Code albo WebStorm
  • Odpowiedz
@wez_idz_sobie: Myślę, że spora część webdevu siedzi w VSCode i jest to na prawdę fajny edytor, zwłaszcza jak dorzucisz kilka wtyczek i ustawisz skróty i motywy pod siebie. Próbowałem przejść na Atoma i Webstorm, ale jakoś przyzwyczaiłem się do VSCode i póki co nie wyobrażam sobie zmiany na coś innego. Duża społeczność, bezawaryjne działanie, mnogość konfiguracji, wbudowany system kontroli wersji i możliwość odpalenia wielu terminali na raz to dla mnie must
  • Odpowiedz
bezawaryjne działanie


@hustle: sam używam i sobie cenię, ale czasem zdarzają się strasznie uciążliwe buły. Np. rzez kilka miesięcy wisiał bug z zawieszaniem się terminala na macOS, bo child_process.spawn() wieszał wątek na BigSur.
  • Odpowiedz
@zwei: O widzisz, prywatnie używam na 2 systemach - Windows i Ubunciak i nie pamiętam, żeby mi przyciął terminal. A mam odpalone zazwyczaj po kilkanaście na raz.
  • Odpowiedz
@hustle: tak, to był specyficzny problem macos, ale pół roku minęło co najmniej zanim ktoś to załatał (chociaż źródło problemu było wykryte dość szybko).
  • Odpowiedz
@wez_idz_sobie: z tego co wiem to ludzie z frontu często używają VisualStudio Code tak jak to było wspomniane. Do php chyba najlepszy jest PhpStorm. Dla frontów ze stajni JetBrains jest jeszcze WebStorm. Spotkałem się jednak z opinią fronta, że lepiej mu się pisze w PhpStorm :p

Tylko, że PhpStorm nie ma darmowej wersji
  • Odpowiedz
@wez_idz_sobie: w dzisiejszych czasach cały świat używa vscode. Drugą rodziną popularnych ide są te od jetbrains np. IntelliJ albo PHPStorm. Do frontendu to raczej vscode, bo IDE od jetbrains wymagają płatnej wersji do obsługi frontu
  • Odpowiedz