Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanko mirasy. Nie działa mi aplikacja kalkulator (ta z windowsa). Wyskakiwał błąd dostępu ,a teraz totalnie nie reaguje. Próbowałem kontaktować się z supportem to mnie zlali, naprawianie ,reinstallowanie. No generalnie #!$%@? cyrk XD Nie mam jak uzywać LEGALNEGO programu na LEGALNYM windowsie XD. Nie wiem czy śmiać się czy płakać, czasem się by przydał to muszę w google wchodzić i liczyć XD

#windows10 troche #heheszki #komputery
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@alteron: nie chce mi się robić reinstalacji dla kalkulatora, a po za tym na sama mysl ,ze znowu będę miał problemy z plikami .dll, co reinstalacje to samo. Raz udalo mi się ustawić elegancko system ,a kazde następne ustawienie to ciagle problemy. Nie chce sie znowu nadmiernie #!$%@? przez kalkulator
@arcypatelniagrozy: A to jest W10 Home, Pro, Enterprise, LTSC?
O ile kojarzę to Home, Pro i chyba Enterprise mają kalkulatory kafelkowe (aplikacja modern UI), a LTSC (na pewno 2019) zamiast kafelkowego guana ma prawilny kalkulator klasyczny (analogiczny ja w W7).
@arcypatelniagrozy: dobra, to teraz zgodnie z moimi wskazówkami. Zarezerwuj na cały proces chociaż godzinę (chociaż będzie to trwało krócej, jeśli masz dysk SSD w swoim komputerze).

1. Kliknij start i wyszukaj "Wiersz poleceń". Kliknij prawym przyciskiem myszy i "Uruchom jako administrator".
2. Wpisz tam:

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
3. Następnie klepnij:

sfc /scannow
4. Jeśli skanowanie zakończy się komunikatem, że "Ochrona zasobów systemu Windows nie wykryła żadnych naruszeń integralności" to na