Wpis z mikrobloga

@mickpl: a daj Pan spokój... Szukałem magika do ułożenia płytek w domu (standardowo- łazienki, wiatrołap, garaż, kotłownia, kuchnia). Krzyczeli po 30k (oczywiście bez umowy, bez faktury, bez gwarancji, bez konkretnego terminu rozpoczęcia i zakończenia prac). W końcu znalazłem dobrego majstra, który zrobił to wszystko za 15k. Zajęło mu to 3 tygodnie. Pracował sam, bez pomocników.
Rozumiesz? Jełopy chciały 30k na czysto do ręki, za 3 tygodnie pracy.
To nie tak dużo jak za 3 tygodnie roboty 15k. Kardiochirurg to bardziej 3000 - 4000 zł za 12 godzinny dyżur ;)


@Dusk_Forest77: ajajaj ktos odlecial xD

Moja ex która jest okulistką za 12 godzinny dyżur w szpitalu dostawała pod 3000 złotych, a to było ponad 5 lat temu


@Dusk_Forest77: chyba w jakiejs dziurze gdzie musialabyc okulistyka i nikt nie chcial przyjsc przez 10 lat, a i to malo prawdopodobne
@mickpl mam pytanko,jesteś w stanie mi wyjaśnić czemu zmniejszenie PKB ma wpływ na pensje? W tym wypadku jak rozumiem chodzi o budowlańców
@inko-gnito:

no właśnie znam lekarza, który lata do Szwajcarii na weekendowe dyżury w szpitalu. Co prawda nie kardiochirurg, ale do 3k za 12 godzinny dyżur mu daleko.

XD taką stawkę można bez problemu dostać w polsce na deficytowym oddziale lub specjalizacji. W szwajcarii stawki dla średniego lekarza zaczynają się od 1k CHF za 8h, czyli 6k PLN za 12 godzinny dyżur - w sumie rzeczywiście daleko ( ͡° ͜ʖ
@Dusk_Forest77: było pisać, że to w czasie covidu z dodatkiem za pracę w takim środowisku.
@mbubu: PKB to Produkt krajowy brutto (PKB, ang. gross domestic product, GDP) – jeden z podstawowych mierników efektów pracy społeczeństwa danego kraju stosowany w rachunkach narodowych. PKB opisuje zagregowaną wartość dóbr i usług finalnych wytworzonych przez narodowe i zagraniczne czynniki produkcji na terenie danego kraju w określonej jednostce czasu (najczęściej w ciągu roku). (za wikipedią)