Wpis z mikrobloga

@mathix: Nie chce identyfikować czyj jest wynik. Najlepiej by było jakby to zapisywało się w tabeli i np. sortowało od największego. No dobra podałeś jak zapisać a jak to wyciągnąć skoro to zmienna ? Bo na razie wynik pokazuje się w okienku (wiem że już się tego nie stosuje) na takiej zasadzie

} else if (!turn.length) {

if (confirm("Przegrałeś! Twój wynik: " + score )) {
@mathix: No to rozumiem ale z php jestem zielony a bardzo chcę zrobić tą tabele z wynikami. Co muszę mieć w pliku score.php by przyjmowało ten wynik ? I go w odpowiednim miejscu zapisywało ?
@asdasty: Wystarczy tyle wkleić w tym pliku i będą ciągle dodawane nowe wyniki czy trzeba to zastosować jakoś w tabeli ? Wybacz że takie pytania ale nigdy nie dotykałem php a nie będę się uczył całego języka jak chcę zrobić jedną rzecz
@SebusPL: (#) ale gdzie to chcesz zapisać, bo nie znam tematu. W bazie?

Jak w jquery wyślesz ajaxem to w php masz to odebrać (oczywiście w zaleznosci od tego jak wysyłasz) - tutaj przez $_POST["nazwazmiennej"] a potem z tym robisz co chcesz. Jak bazy to pewnie PDO musisz ogarnąć.
@asdasty: A jest jakiś prostszy sposób wyciągnąć wynik z js i go zapisać ? Bo nie bardzo chciałbym się bawić w robienie baz. Wolałbym tak jak wyżej napisałem by to się zapisywało np. w tym pliku score.php i wyniki zapisywały się w obojętnie jakiej kolejności a sortowanie zrobić już w js
@SebusPL: (#) nie wiem, proste pewnie będzie zapisanie do pliku tekstowego w odpowiednim formacie i potem wyciąganie. Albo zapisywanie jsonów i wtedy w js obsłużysz to bez problemu. Ale to nie w pliku score.php na pewno, tam będzie tylko fragment kodu do tego.
@SebusPL:

file-get-contents (zamiast myslnika podkreslenie ale wykop zamienia)

file-put-contents (j/w)

zmienna superglobalna POST,

dopisywanie do tablicy: $tablica[$wynik]=$nick;

sortowanie tablicy po kluczu ksort($tablica) ;

implode,

explode

całość do wyszukania na php.net