Wpis z mikrobloga

Obecnie mam kasetę 11-28, na mocnych podjazdach jednak trochę brakuje przełożeń. Kaseta 11-30 daje widoczne różnice czy lepiej brać 11-34? Z przodu korba 52/36. #szosa
  • 17
11-34 ma dość spore skoki pomiędzy zębatkami i nie każdemu to podpasuje. 11-32 to fajny kompromis. Jak nie jeździsz w peletonach z prędkościami 60+ to do tego jeszcze zębatki z przodu 50/34 i możesz atakować Alpy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lukglo86: mam w sumie 52/36 z tyłu 32 i w Beskidzie Żywieckim wszystko szło podjechać bez problemowo(no jednego niepodjechalem, ale to już specyfika drogi). Na te podjazdy poniżej 10% to ci obecną kaseta styknie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@guru8: @ujdzie: @mielnik69: @Desmosedici: @4x80: dobra po oględzinach roweru na żywo, nie na stronie producenta ( ͡° ͜ʖ ͡°) wyszło, że jednak mam wózek SS czyli krótki. Wg strony shimano można tam zamontować max 11-30. Myślę, że przeskok o dwa zęby raczej nic mi nie da, już nawet miałem w koszyku 11-32 ale będzie trzeba temat przełożyć na później.
@lukglo86: Pewnie tak, ale to najlepiej sprawdź po założeniu kasety. Ja przechodząc z 11-28 na 11-32 nie zmieniałem i działa ale widać że jest mocno rozciągnięta przerzutka przy kombinacji duża-duża. Park tool na dobre filmiki pokazujące jak określić poprawnie długość.