Wpis z mikrobloga

Fota sprzed pół godziny, z miejsca przed Szczecinem, okolice Moczył, koło przystanku szlaku bielika naprzeciwko sluzy do parku krajobrazowego dolnej Odry, która jak wspominałem jest rozwalona i nie można jej zamknąć. Przystanek na szlaku bielika
https://maps.app.goo.gl/FjBHgvEpskXQEoS48
https://www.wykop.pl/wpis/67134423/niemcy-fizycznie-odcieli-sie-od-odry-sluzami-polac/
Ok 50km przed Zalewem Szczecińskim w dół Odry.

Tydzień temu widziałem jedna snieta rybę. Dwa dni temu jeszcze wszystko było ok. Dzisiaj jak na foto. Myślę że już dzisiaj będzie widać trupy w Szczecinie, może już jutro. Ryby jeszcze nie były "sztywne". W zalewie myślę w ciągu 3-5 dni będą trupy pływać.
Nie pamiętam takiej złej sytuacji. Widoczne żywe jest jeszcze ptactwo. Ryby żywych brak. Jedynie małe niedobitki które się wciąż ruszają są na płyciznach. Po rybach przyjdzie czas na ptactwo, kaczki, orły, czaple, łabędzie, zurawie, perkozy, potem ssaki typu lisy, szopy, bobry.
Jak odpuścicie syfiarzom i tym którzy na syfienie pozwalaja, to strzelacie sobie w stopy. Osoby które mają studnie głębinowe w pobliżu Odry niech się zainteresują badaniem wody, TERAZ, ponownie za kilka tygodni/miesięcy.

#szczecin #odra #ekologia #wedkarstwo #bekazpisu
Cryptonerd_io - Fota sprzed pół godziny, z miejsca przed Szczecinem, okolice Moczył, ...

źródło: comment_1661006398xvICAoqsh4Lr3Kmmg6j65f.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
Po rybach przyjdzie czas na ptactwo, kaczki, orły, czaple, łabędzie, zurawie, perkozy, potem ssaki typu lisy, szopy, bobry.


@Cryptonerd_io:

Wątpliwe, z informacji wynika że ryby padły w zasadzie w sposób naturalny(udusiły się) a nie od toksycznych chemikaliów czy drobnoustrojów chorobotwórczych, więc żadne substancje nie pownny zaszkodzić organizmom postawionym wyżej w łańcuchu pokarmowym.
  • Odpowiedz
@Cryptonerd_io: Dobra robota z cyklicznym zbieraniem materiału. Warto wrzucac nie tylko na wykop - może FB/IG/TW z oznaczeniem geblewicza, wszczecinie, pzw - żeby łatwiej zrobić zasięgi. Daj znac jak wrzucisz, chetnie zrobie share. Dobrze znam te okolice, przezrazajace co sie dzieje z Odra.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mister_pink: aha, a to pH 9 w wodzie to się wzięło znikąd. Wy serio wierzycie w przyduche która sobie spływa i zabija ryby w takiej ilości, nawet na Międzyodrzu? Xdddd a kysz

@Cryptonerd_io:

Skąd wziąłeś pH 9? U nas w Odrze jest na poziomie 7,5-7,7.
  • Odpowiedz