Wpis z mikrobloga

@jezyk123

@hellyea
@patatier
Carbonara jest we włoszech podobnie jak inne pasty i pizze przygotowywana na luzie be takiej spiny jaką tu serwujecie, "śmietana niech zostanie na półce", "gran padano się nie nadaje" wy małe głąby

@P3tro: Nikt tu nie napisał, że grana padano to zło. Po prostu gadamy sobie, gdzie kupić pecorino romano.
Śmietana z kolei sprawia, że to inny sos, prosta sprawa.
Narazie jedyną osobą, która się spięła jesteś ty.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hellyea: pecorino jest bardzo słone najlepiej wymieszać pecorina z grana padano.

Przymierzam się kiedyś zrobić test i dwie wersje.
Jedna z boczkiem i jakimś zwykłym serem twardym
Druga z guanciale i pecorino/grana

Niech lud zdecyduje
@hellyea: Pecorino romano można dorwać w biedrze i w lidlu na włoskim tygodniu, czy jak oni to tam nazywają... A jak znalazłaś włoski sklepik, w którym jest guanciale, to na 100% musiało być tam też pecorino romano.

Rozsądnym kompromisem jest zaromatyzowanie czosnkiem wytapianego tłuszczu i wyjęcie go. Ma wtedy dodatkowy posmak, ale nie zmienia mocno typowej linii smakowej.


W ogóle to jest zajebisty trick z tym aromatyzowaniem tłuszczu czosnkiem. Z carbonarą
@hellyea: pecorino jest bardzo słone najlepiej wymieszać pecorina z grana padano.


Przymierzam się kiedyś zrobić test i dwie wersje.
Jedna z boczkiem i jakimś zwykłym serem twardym
Druga z guanciale i pecorino/grana

Niech lud zdecyduje

@jaszczomp: w mojej ocenie guanciale vs boczek to ogromna różnica i po prostu zupełnie inny smak. Jakiejś peklowanej i przyprawionej słoninie byłoby bliżej do guanciale niż boczkowi wg mnie.
Co do serów z kolei to
@P3tro: ja karbonarke często robię z przesmażonymi pieczarkami zamiast boczku i z jakimś twardym serem zamiast pekorino. Karabinierzy jeszcze nie przyjechali :)


@patatier: Ja też sam patnet na sam sos wykorzystuję do innych kombinacji, do pieczarek też, piona.