Wpis z mikrobloga

Wiem że niezbyt idealnie rysuję, ale chciałbym pokazać wam mój rysunek. Możecie mi też powiedzieć nad czym muszę dużo popracować jeśli chodzi o szkicowanie. Wiem że na pewno włosy...

Ciekawe czy jest ktoś kto kojarzy tą aktorkę, na pewno niewielu ale może znajdą się tacy? Grała w filmach w latach 60. Nie jest to Polska aktorka.

#rysunek #szkic #rysujzwykopem #sztuka
SoaoheviVenusss - Wiem że niezbyt idealnie rysuję, ale chciałbym pokazać wam mój rysu...

źródło: comment_1661018729pQfuAsVPcESVF3NeN0xbQI.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@SoaoheviVenusss: dobieraj sobie zdjecia z dobrymi cieniami nie utrudniaj sobie życia. Dobry realistyczny rysunek buduje się na dobrze zaznaczonych walorach najciemniejsze najjaśniejsze. Odpowiednio stopniowane. Warto sobie czasem (wbrew intuicji) zamazać wszystko na szaro i brudno i gumką odkrywać jasne obszary i budować na tym głębię a miejsca cieni ewentualnoe poprawić. Można też na czysto, ale wtedy trzeba od jasnego stopniowo wszystko przyciemniać i to jednak utrudnia. Włosy nie zawsze trzeba postrzegać
  • Odpowiedz
@SoaoheviVenusss: zazdroszczę talentu. Ja rysuję jak nieogarnięty 5latek. Charakter pisma okropny również. Da się wyćwiczyć rysunek do jakiegoś przyzwoitego poziomu nie mając kompletnie talentu i predyspozycji? Masz może jakieś rysunki z początku twojej przygody z rysowaniem? Z chęcią zobaczyłbym jak progresowałaś
  • Odpowiedz