Wpis z mikrobloga

Hejo, planuje za tydzień wziąć swojego niebieskiego w góry, on z tych, którzy niespecjalnie lubią. Na koncie ma dwa razy zdobyta Blatnia i to tyle osiągnięć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Idziemy w Beskidy, i teraz pytanie do Was, jakie znacie najładniejsze szlaki w Beskidach?

Blatnia odpada, bo 3 raz nie idę tam, Babia odpada bo to za ciężkie dla niego, nie chce żeby się zraził, chociaż na Babia najbardziej bym chciała go wziąć bo to moja ulubiona góra, ale przyjdzie na to czas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Myślałam o Rysiance, bo byłam i pamietam, ze to śliczny szlak, ale w sumie wolałabym miejsce, w którym nie byłam.
Odrzuciłam Skrzyczne, Szyndzielnie, Pilsko bo raz, ze byłam, dwa, ze wolałabym mniej tłoczone miejsce, a idziemy w weekend.
Zastanawiam się nad Klimczokiem, bo , z tego co pamietam, jest widok na miasto, a to się będzie mojemu podobać, ale tez byłam już. Co za tym idzie odrzuciłam Magure, bo szlam przez nią na Klimczok.

Ma być ładnie i przyjemnie. Polecicie coś? (ʘʘ)

Żeby nie było, szukam sama, ale zdjęcia w goglach nie oddają uroku tras.

#gory #beskidy
  • 20
@rudyba: Nie żebym namawiał ale Babia góra od strony przełęczy krowiarek jest dość łatwa do zdobycia i raczej każdy powinien sobie poradzić. I szlak też jest piękny i urozmaicony bo mamy i las (pierwsze 1/3 trasy) później polany a sa samym końcu kamieniste podejście. Jak wszedł na Błatnią i nie umierał na szczycie to Babią z przerwami na odpoczynek powinien dać radę :) Zawsze to lepiej teraz niż jak przyjdzie zima
@rudyba:
1. Żar od strony Porąbki żółtym szlakiem, a później już tylko czerwonym. Na szczycie zwykle tłumy, bo działa tam kolejka, ale trasa przyjemna i mało ludna. Warto też zatrzymać się przy zaporze Porąbka.
2. Czupel od strony Łodygowic czerwonym szlakiem. Jeśli chcesz ominąć Magurkę, to trzeba zejść z niebieskiego na czarny szlak.
@Fracha: Nie dodałam, ze poza lekka niechęcią, to niebieski jest po operacji kolana i trzeba stopniować ten wysiłek. Co prawda chodzi dziennie koło 12 km, ćwiczy, gra w squasha, ale w górach po operacji nie był, wiec nie namowie go od razu na najwyższa górę w okolicy :)
@rudyba: klimczok z bystrej czerwonym a potem niebieskim jest bardzo lajtowy i widoki po drodze super co kawalek i mozna wrocic czerwonym przez szczyt magury zobaczyc ruiny kapieliska 193x roku.
@Ziemniak43212: Bo dla niego to za duży wysiłek, nie lubi się tak męczyć, nie chce mu się spędzać całego dnia w gorach, nie lubi ekspozycji, wczesnego wstawania. A same Tatry go nie jaraja. Może kiedyś, póki co Tatry dla niego to mordęga a nie przyjemność. Nawet jakbym go w jakaś dolinę wzięła to trzeba by wstać, jechać, a Beskidy mamy za oknem ;)

Ja tez dopiero w tym roku zaczęłam po
2. Czupel od strony Łodygowic czerwonym szlakiem. Jeśli chcesz ominąć Magurkę, to trzeba zejść z niebieskiego na czarny szlak.


@wykolejony: tylko nie Czupel. Tam praktycznie nic nie ma u góry. Chłop jeszcze pomyśli, że wszedł na darmo
@rudyba: Propozycja nr 1: Barania Góra z Wisły/Czarnego. Jest element krajoznawczy, bo to "wyprawa do źródeł Wisły" poza tym sympatyczny szlak - Biała Wisełka sobie relaksacyjnie szumi przez 2/3 trasy a na szczycie wieża widokowa. W okolicy też parę ciekawych obiektów - zapora, rezydencja prezydenta RP.

Propozycja nr 2: Może Malinowska skała? Można startować z Lipowego, tam jest mało ludzi albo z przełęczy Salmopolskiej albo jako opcja minimum wjechać kolejką na