Wpis z mikrobloga

@mamajasia12: to h@j sprzedaje teraz auto,w Polsce nie Turkoniemczech. I jakis chlopek napisal do mnie chyba w tureckim jezyku( ͡° ͜ʖ ͡°) tak jakbym go #!$%@? rozumiał
  • Odpowiedz
@mamajasia12: możecie się śmiać albo nie, ale to prawda. Do mnie podbili łącznie trzy razy Ukraińcy i pytali się mnie o coś po ukraińsku mimo tego, że nie rozumiem tego języka. Jak to powiedziałem to jeden gość się obraził i poszedł i coś tam komentował pod nosem, a z innymi dogadałem się po angielsku XD
  • Odpowiedz
bo pewnie nie kulturalnie odpowiedziała Ukraince patrząc jakie ma do nich podejście


@timeofthe: Znajac kulture i podejscie do zycia, na 100% ich czyms obrazila.
No ale hur dur prychneli na nia, typowa p0lka jest typowa.
  • Odpowiedz
@mamajasia12: Gdzie Ukraińcy oczekują, że Polacy będą gadać w ich języku xD? To przecież jakiś potężny wysryw, ukraiński jest podobny do polskiego, to jak nie umieją angielskiego czy polskiego to próbują się dogadać w swoim języku. Z dużą częścią Polaków pewnie się dogadają, może trochę na migi, trochę zrozumie się po słowach.

Swego czasu, jak mieszkałem w Szkocji to podbiła do mnie starsza pani Szkotka xD, która coś zapytała, ale zajechała
  • Odpowiedz
@mamajasia12: I uważasz, że Ukraińcy masowo oczekują i wymuszają na Polakach, aby mówili po ukraińsku? Przecież to jakiś żart. Pokaż mi Polaka, który uczy się ukraińskiego xD. To tak, jakby Polacy oczekiwaliby od Niemców, Brytyjczyków, czy Kanadyjczyków, że będą się uczyli się polskiego!!!! BO TAK I JUŻ
  • Odpowiedz
@mamajasia12: Czyli jednak nie masowo, więc nie można generalizować? A może nawet uznać tego za trend? Przecież, nikt nie będzie się ukraińskiego uczyć, tak samo, jak Niemiec nie będzie się uczył polskiego, bo jakiś przyjezdny tego będzie chciał.

A pojedyncze sytuacje, to żaden dowód. Są nasi rodacy, którzy mieszkają po 20 lat w UK i po angielsku, to tylko trzy zwroty, jak jedna starsza Polaka mi powiedziała, ona potrafi wszystko co
  • Odpowiedz