Wpis z mikrobloga

Ubezpieczał ktoś ostatnio nieruchomość? Muszę przedłużyć ubezpieczenie i zastanawiam się, czy warto szukać czegoś innego, czy zostać w PZU.
Jak podchodzicie do szacowania wartości ubezpieczanych przedmiotów? Jeśli dom/mieszkanie kosztowało Was 500k, to ubezpieczacie na taką kwotę? Jak liczycie wartość przedmiotów (ruchomych/nieruchomych)? U mnie ostatnio te wartości mocno się zmieniły i zastanawiam się jak to wycenić.
#ubezpieczenia #ubezpieczenie #finanse #pzu #kiciochpyta
  • 11
@inko-gnito: wyceniasz zgodnie z prawdą, przecież nie ma tak, że jest na to jakiś wzór :) Jeżeli np. Twoje AGD jest warte na ten moment 5000 zł to nie wyceniasz na 7000 zł. Tak samo z murami czy elementami stałymi.
@inko-gnito: ja mom generali i jestek zadowolony
nigdy nie robią problemów. Np w maju szyba poszła i 2,5k bez zająknięcia przelali
mam dodatkowo baaardzo szeroki assistance - a to elektryk, a to naprawa agd, a to nawet rower ci odholują - polecam doczytać
@zbyszek_kieliszek: no właśnie nie jestem na bieżąco, a tak myślałem że mogło się sporo pozmieniać na rynku.

@samakra: doczytałeś, czy w OWU nie ma jakichś dziwnych i niekorzystnych dla ubezpieczonego wyłączeń? Nie mam teraz czasu na dokładne wczytywanie się w dokumenty.
@inko-gnito: Ubezpieczając dom po pierwsze trzeba wycenić tak jak pisze @radoskor3. Nie ważne ile zapłaciłeś za dom, ważne ile kosztuje teraz odbudowa, biorąc pod uwagę wyższe koszty materiałów budowlanych i robocizny.

Ruchomości to bardzo indywidualna sprawa, każdy ma inny standard. Z mojego doświadczenia, klienci najczęściej zapominają o ruchomościach, które nie stanowią dużej wartości jak ubrania i inne drobiazgi, ale w razie pożaru gdy spali się wszystko (najczarniejszy scenariusz) to koszt