Wpis z mikrobloga

Takie tam wspominki. Kto posiadał takową lub podobną? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Model Panasonic SA-AK47

Pamietam jak pierwsze co się zaczęło w niej rypać to zmieniarka na 5 CD, która była dosyć skomplikowana, wystarczyło puknąć ją od góry nawet niechcący i już płyta ze specjalnym talerzykiem spadała ze swojego miejsca i całą idee zmieniania 5 krążków szlag trafiał.

Potem doszło zużycie enkodera głośności który nie potrafił poprawnie odczytywać zmiany położenia gałki i ustawić odpowiednią głośność to był cud.
Na końcu magnetofon zaczął szwankować ale to chyba po prostu już ze zużycia (rolki, paski napędowe) i zaczął wciągać taśmę.

Miała 4 głośniki w każdej kolumnie z czego tylko dwa były używane, basowy, który był z tyłu i szerokopasmowy na dole. Pozostałe (średniotonowy i piezoelektryczny! wysokotonowy) były tam zamontowane chyba dla picu, bo zupełnie nic się z nich nie wydobywało.

Miała ciekawe rozwiazanie w postaci wykrywania utworów na kasetach magnetofonowych. Po wykryciu miejsca gdzie rozpoczynał się utwór deck cofał taśmę o około 5 sekund żebyśmy mogli wygodnie się rozsiąść i zacząć odsłuchiwać.
Radio nie miało RDSa ale w Panasonicach z tamtego okresu to żadna wieża chyba nie miała.
Ale i tak za małolata człowiek się cieszył. No i ten rozbudowany wyświetlacz VFD ( ͡° ͜ʖ ͡°) , którego elementy z czasem świeciły coraz słabiej poprzez zużycie.

#nostalgia #90s #muzyka #hifi #gownowpis #ciekawostki #elektronika
Pobierz Bobrnaposylki - Takie tam wspominki. Kto posiadał takową lub podobną? ( ͡° ͜ʖ ͡°) 

M...
źródło: comment_1661179061OSUOHvHJvv2FG7FQOgvTWm.jpg
  • 10
@Bobrnaposylki: Mam dokładnie ten model i nadal działa! Rok produkcji bodajże 97. Wpięta do telewizora robi za kino domowe.

Jedyny minus to zepsuty napęd bo za małolata sprawdzałem czy w przekładarce na 5 płyt CD można zmieścić po dwie płyty na tacce i okazuje się, że nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po tej akcji leżała przez parę lat w piwnicy bo nie przechodziła sekwencji startowej ze względu
@Bobrnaposylki: Ale to był potwór na tamte czasy, miałem podobną. One miały mnóstwo wersji które głównie różniły się przednim panelem, rozkładem guzików. W mojej pamięci zapisała się jako niezwykle pancerna, kilka razy spadła mi z szafy i problemy opisywane przez Ciebie nie wystąpiły.
Edit: A mi się przypomniało miała jak dla mnie w tedy za dzieciaka czarodziejski przycisk z napisem DEMO po na ciśnięciu gdy wieża była wyłączona mrugała światełkami których
@Bobrnaposylki: Miałem podobnie kosmiczną Sony. Niestety nie potrafię znaleźć tego modelu w Google. Zmieniarka na 3 CD, co akurat mi odpowiadało, bo słuchałem nocami muzyki i nie musiałem biegać co chwilę do półki z płytami. Działała całe lata a po wyprowadzce od rodziców kupiłem nową o bardziej normalnym wyglądzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Natomiast ten potwór służył rodzicom jeszcze kilka lat. Stał w kuchni na szafce. Później
@Bobrnaposylki: ojciec kupił sobie taką jak dostał w robocie nagrodę jubileuszową.

Z tego co pamiętam zmiana płyt trwałą w uj długo i jak szukałeś płyty, która była w środku, ale nie wiedziałeś pod którym numerem, to się człowiek naczekał.
No i jak nie było przez chwilę prądu, to się zegar kasował i dopóki się go nie ustawiło nie chciała się wyłączyć.