Wpis z mikrobloga

@klarkia: po co ssh w embedded? SSH jest dla mocnych maszyn i rozwiązań serwerowych. Tutaj można zastosować inną metodę szyfrowania. Dla SSH musiał by to być mocny procesor, a to bez sensu. Dla przypadku kiedy wymienia się małe porcje danych, coś prostego wystarczy w zupełności. Klucze zaszyte w pamięci, powiązane np. z numerem seryjnym i życzę hakerowi udanej zabawy. Tu jest przykład takiej niewielkiej biblioteki: https://github.com/kokke/tiny-AES-c. A jeśli by się uprzeć
@DexterFromLab:

Tu jest przykład takiej niewielkiej biblioteki


Kropkę dało na końcu linka, ale udało mi się. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

po co ssh w embedded?


No dobra, może w inny sposób. Zapytam kumpla, który pracował tam z embedded dlaczego jest tak, a nie inaczej i wrócę z odpowiedzią. Nie neguję twojego podejścia, tylko zakładam, że "coś" może "wymagać czegoś", co sprawia, że wszystko nie jest już takie
@klarkia: wiesz ja to napisałem z przekorą, w rzeczywistości wiem dokładnie dlaczego zrobili tak, a nie inaczej. Już tłumaczę. Chodzi o to jakimi zasobami operuje firma, tzn jakie umiejętności mają ludzie. I w czym ludzie chcą pracować. Firmie nie robi różnicy czy wykonają te 300 układów za 150 czy 800 zł, dopiero przy dziesiątkach tysięcy takie cięcie kosztów ma sens. Dlatego w zależności od tego co chcą robić programiści i w
@klarkia: czyli tak jak pisałem, dostępne zasoby. Powiedz koledze że znasz takiego programistę o wysokich kompetencjach i szerokim spektrum doświadczenia od embedded po web. Moja stawka to 25k brutto. Jak mnie zatrudnią to ci 2 koła odpalę do ręki.