Wpis z mikrobloga

To zabawne, w jaką stronę ewoluował świat.

-Ludzie mieszkający w biednych krajach często posiadają swoje domy (nawet szopy, szałasy XD), choćby byli biedni i pracowali u siebie na roli, swój los uzależniają od siebie samych.

-Ludzie mieszkający w bogatych krajach gnieżdżą się we dwójkę na wynajętych 20m2 i nie posiadają nic, a pieniądze wydają tak szybko jak zarabiają

Jak myślicie, którzy z nich są niewolnikami? Bo dla mnie ci drudzy. Co z tego, że zarobią, skoro 90 % ich zarobków wydane jest na konsumpcję, a ich los zależy w sumie tylko od korporacji.

Pastuch z kraju 3 świata jest zdecydowanie bardziej wolnym człowiekiem od korpośmiecia. Jeśli ma co jeść, pić i nie przecieka mu dach, to jest wręcz bogaty. Nie dajcie sobie wmówić, że na etacie w korporacji jesteście lepsi, tylko dlatego, że stać was na kupno iphone ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jesteście po prostu nowoczesnymi niewolnikami, którym zapewnia się lepsze warunki, niż chłopom pańszczyźnianym, a związane jest to tylko z rozwojem świata.

#korposwiat #takaprawda #przemyslenia #pieniadze #gospodarka #pracbaza #gownowpis
  • 8
-Ludzie mieszkający w bogatych krajach gnieżdżą się we dwójkę na wynajętych 20m2 i nie posiadają nic, a pieniądze wydają tak szybko jak zarabiają


@Sok_Mandarynkowy: I co, poważnie nie stać się na szałas, albo namiot, czy może jednak nie chciałbyś tak mieszkać, bo masz inne wymagania?

Co chłop pojechał na wakacje i już mu się praca nie podoba. Mówiłem, że spotkamy się w neuropie, ale że przeskoczysz od razu do #antykapitalizm,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sok_Mandarynkowy: pomyślmy, czy lepiej żyć w biednej wiosce gdzie lekarz przyjeżdża może raz na rok, a zapalenie wyrostka robaczkowego to zazwyczaj wyrok śmierci? Albo w faweli, gdzie losowy murzyn może cię zadźgać za stary model iPhona? Myślę, że beztroskie kolorowanie tabelek w excelu jest jednak trochę lepszym życiem :-)