Wpis z mikrobloga

Ktoś zasugerował tag, aby nie wołać za każdym razem.
Zapraszam więc do obserwowania lub czarnolistowania -> #getinrodo

Właśnie dostałem maila, wklejam treść oświadczenia które mam podpisać:

OŚWIADCZENIE

Ja, niżej podpisany XXXXXXXX, w związku z otrzymaniem przeze mnie bez podstawy prawnej oraz należytego umocowania korespondencji kierowanej do Klientów Getin Noble Bank S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej jako Bank), która to korespondencja zawiera informacje chronione m.in. przepisami prawa bankowego oraz ochrony danych osobowych oświadczam, że całkowicie i nieodwracalnie usunąłem wszelkie kopie ww. danych, zarówno w wersji papierowej, elektronicznej, na wszystkich nośnikach.

Ponadto – mając świadomość odpowiedzialności karnej za bezprawne posługiwanie się wyżej wskazaną dokumentacją - oświadczam, że nie wykorzystam posiadanych danych do żadnych celów w przyszłości.


Ja szykuje protokół zdawczo - odbiorczy:

Protokół dotyczy przekazania nieotwartych i nienaruszonych dokumentów otrzymanych w związku z pomyłką (incydentem) w adresacji ze strony Getin Noble Bank S.A, GNB – OCC – Warszawa, Postępu 18A, Warszawa 02-676. Żadne z tych dokumentów nie były w żaden sposób przetwarzane.

Lista dokumentów:

XXXX


Jestem w kontakcie z prawnikiem.

Przy okazji widzę że bankier podchwycił temat:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Pomylka-w-Getinie-Wewnetrzna-korespondencja-trafila-do-klienta-8394088.html
  • 171
via Wykop Mobilny (Android)
  • 386
@Polska5Ever: Do mnie firma która omyłkowo wysłana korespondencję kierowaną do innych klientów po zgłoszeniu incydentu wysyłala podobne oświadczenia do podpisania Po konsultacji z prawnikiem poprosiłem o podstawę prawną obligującą mnie do podpisania czegoś takiego i więcej się nie odezwali Generalnie to dupochron dla nich a nie dla ciebie
*Ale* twoja sprawa jest gruba wiec polecam konsultacje z prawnikiem i faktycznie przekazanie papierów w obecności adwokata/radcy prawnego
Protokół dotyczy przekazania nieotwartych i nienaruszonych dokumentów otrzymanych w związku z pomyłką (incydentem) w adresacji ze strony Getin Noble Bank S.A, GNB – OCC – Warszawa, Postępu 18A, Warszawa 02-676. Żadne z tych dokumentów nie były w żaden sposób przetwarzane.

Lista dokumentów:

XXXX


@Polska5Ever:

Dokumenty jakimś cudem trafiły do Ciebie... pytanie jak bardzo "rozgarnięta" osoba je przetwarzała i teraz co... jak wypłyną to z XX pracowników którzy mogli mieć styczność i
Ponadto – mając świadomość odpowiedzialności karnej za bezprawne posługiwanie się wyżej wskazaną dokumentacją - oświadczam, że nie wykorzystam posiadanych danych do żadnych celów w przyszłości.


@Polska5Ever: Brakuje oświadczenia że dotychczas nie wykorzystałeś tych danych w żadnym celu. Brak tego sugeruje że to zrobiłeś, usunęli słowo "już" bo już by było za bardzo podejrzane xd
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 287
@Polska5Ever: dupochronu szukają, #!$%@? i jeszcze każą coś podpisywać, śmieszne. Przecież w dokumentach kredytowych często znajdują się nawet skany dowodów osobistych, #!$%@? po całości. Mam nadzieję, że to rozejdzie się do mediów. Powinni Ci opłacić koszty prawnika i poinformować klientów i jeszcze im płacić odszkodowanie a nie wysyłać śmieszne pisemka