Wpis z mikrobloga

@walk_man: koleś, tu nie chodzi o to że nie wiem co zrobić tylko o czas którego nie mam za wiele aby to rozkminić, kolejna rzecz nie miałem styczności z dynamics 365, kolejna rzecz, rozmawiałem z testerami i każdy stwierdził " to jest #!$%@? ". Rozumiem że jesteś testerowym wymiataczem i w parę chwil ogarniesz aplikację której totalnie nie znasz, jej funkcjonalności itd i od razu piszesz scenariusz testowy i przypadki (
  • Odpowiedz
@walk_man: powoli coś mi zaczyna świtać, no chłop niby tłumaczy ale dla mnie jako osoby bez doświadczenia to nie jest takie hop siup, bo nie mogę tej apki realnie użyć, poklikać i przetestować, a ja jestem bardziej praktykiem niż teoretykiem i podkreślam, nie mam żadnego komercyjnego doświadczenia więc opieram się ciągle na teorii i domysłach.
  • Odpowiedz
@walk_man: a kolejna sprawa jest taka że wiem doskonale, że są osoby pracujące jako testerzy, które np. w ciągu 2-3 swojej kariery nie napisali żadnego przypadku testowego nie mówiąc o scenariuszu czy w ogóle planie testów. To zadanie jak dla juniora po prostu jest trochę " trudne ". Nawet nie juniora a entry level.
  • Odpowiedz
@Millowisck: tylko fakt, że nie ma jednej dobrej odpowiedzi, ma pokazać twój tok myślenia, czy potrafisz myśleć analitycznie i 'rozkładać' właśnie w ten sposób przedstawione funkcjonalności, na przypadki testowe(#!$%@? projekt bez dokumentacji)
  • Odpowiedz
@walk_man: oj było by mi znacznie prościej gdybym miał chociaż minimalne doświadczenie komercyjne i znał projekt w którym siedzę, chodzi mi o to że mam mało roboczogodzin aby to zadanie wykonać. Może to też o to w tym chodzi.
Z drugiej strony jak na juniora to strasznie duże rozkminy idą nad tym zadaniem i są zaangażowani programiści ( backend i front ) i dwóch testerów, na razie gówno się urodziło więc
  • Odpowiedz
@Millowisck: Jeżeli masz problem z tym zadaniem i główna przeszkoda jest czas to napisz tej firmie ze możesz to ogarnac ale nie do piątku, a jak nie to bajlando i olej te firmę. Oszukiwać firmę od samego początku jest słabe i potem wcale może nie być lepiej
  • Odpowiedz
@Millowisck: ale pewnie jak im to powiesz to powiedzą żebyś zrobił chociaż podstawę zadania, zobaczą czy dobrze myślisz i pójdziesz z rekrutacja dalej
  • Odpowiedz
@Millowisck masz jakis kawałek dokumentacji i filmik pokazujący graficzny interfejs, a dodatkowo gość tlumaczy jak to działa.
Zapisz jako przypadek testowy to co pokazane na filmiku, drugi może być wariancją pierwszego.
Ewentualnie wymyśl coś na podstawie opisu z linku.
  • Odpowiedz
  • 3
@Millowisck napisze, krótko. Jestem przekonany że same testy które napiszesz będą tylko po to aby mieć o czym rozmawiać na rozmowie. To nie jest egzamin sam w sobie i że ci napisze jakiś senior to pracę dostaniesz. Masz UI opisany, masz jakiś filmik z tłumaczeniem. Ty nie testeujesz algorytmów na beckendzie do kalkulacji 2 pochodnej po instrumentach finansowych. Parę osób ci napisało ale ty szukasz gotowego rozwiązania jak by to miało dać
  • Odpowiedz