Wpis z mikrobloga

Takie pytanie, prosiłbym o pomoc... Dostałem #mandat w Rijece, w #chorwacja za chyba parkowanie... Średnio wiem za co, bo znak zakazu jest, ale po drugiej stronie ulicy. Po mojej stał i stoi rząd prostopadle zaparkowanych aut, a ja wśród nich. Ów mandat to jakiś świstek, cholera wie co z tym zrobić, żadnej kwoty, nic. Miał ktoś może taką sytuację? Co z tym zrobić? Olałbym, ale jutro z rana wracam do Polski, nie chcę zbędnych problemów. Zamazalem wyłącznie dane, które chyba tylko są do identyfikacji, ale nie ma nawet nr rejestracyjnego - wyłącznie jakiś "dpk" i ciągi cyfr #pytanie #prawojazdy
luki_98 - Takie pytanie, prosiłbym o pomoc... Dostałem #mandat w Rijece, w #chorwacja...

źródło: comment_16613724232FqBeDQGwKBNbkxnlWPC9K.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@luki_98: napisz email do nich z wyjaśnieniem. Opłacić masz co, ile i za co? Gdyby to wystawiła policja to byś te informacje miał zawarte na druczku. Jak znajdziesz jutro rano czas to podjedz na policje i zapytaj. Lepiej stracic trochę czasu, ale być pewnym co do sytuacji
  • Odpowiedz
@s---k: na fejura to nie wygląda. Jak patrzyłem teraz w necie, to tak wyglądają tu mandaty, ale zwykle jest do tego wydruk z kwotą i nr rejestracyjnym. Tutaj tego brak i przypięte nie było, bo żadnych dziurek nie ma
  • Odpowiedz
@luki_98: skorzystałeś z parkingu miejskiego. Zajmuje się tam tym firma Rijeka Plus i mają miejsca nawet "na ulicy". Tu masz stronę: https://www.rijeka-plus.hr/parking-in-rijeka/
nr rachunku też się zgadza
Jak dla mnie to może ktoś nawet Ci wstawił świstek, żeby Cię upomnieć pod kątem jakiegoś tygodniowego parkowania czy coś. Zapytaj się właściciela pokoju co z tym zrobić, jak kwoty nie ma.
  • Odpowiedz
@impli: jest jakiś adres, to coś na wzór... Oddziału urzędu miasta? Obawiam się, że jak pojadę, to automatycznie "ha, mamy frajera, sam przyjechał, teraz to musi zapłacić", a mi się też kłócić nie chce. Odwołanie potem w jaki sposób? Mandat mi się nie należy, nie odwaliłem #samochodoza , jak w zwyczaju ma tutaj 90% kierowców...
  • Odpowiedz
@RRybak: problem właśnie taki, że to obrzeże miasta, parkingi nie są płatne. Przeszedłem, sprawdziłem. Natomiast właściciel... Odpisał, że "nie przejmować się, życzy udanej podróży" XDDD
  • Odpowiedz
@luki_98: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
na stronie którą Ci dałem jest lista miejsc - możesz sprawdzić, czy skorzystałeś z "ich" miejsca.
Możesz olać, możesz też dla świętego spokoju wysłać już z Polski maila, że wyjeżdżałeś w nocy i nie masz pojęcia co to jest i że kwoty nie ma i nic. Ogólnie to parkingi podlegające pod urząd miasta, więc jeśli masz zamiar wrócić do HR, to bym
  • Odpowiedz
@RRybak: dziękuję Ci za ten link. Sprawdziłem tę ulicę i kilka wokół - nie ma ich w spisie, dopiero bliżej centrum. Niby jestem "czysty", ale świstek jest. Generalnie nawet podjechałbym do tego Rijeka plus, ale o ósmej to będę w drodze od kilku h ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz