Wpis z mikrobloga

„Co ci przeszkadza ten zaparkowany samochód na zakazie, znowu się czepiasz, przecież da się przecisnąć”

Jak mnie #!$%@? Polska mentalność porzucania swojego gruzu gdziekolwiek. I jeszcze straż miejska dająca pouczenie albo śmieszny mandat za 100zl. Samochód z drogi pożarowej powinien być bezwłocznie odholowany. A za parkowanie w strefie zamieszkania poza wyznaczonym miejscem mandat 500zl. #polska #polskiedrogi #chlewobsranygownem #bekazpisu #prawojazdy
Pobierz kasa - „Co ci przeszkadza ten zaparkowany samochód na zakazie, znowu się czepiasz, pr...
źródło: comment_16615127465IdG3aKr1WXPAUuqTYHFJ5.jpg
  • 103
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kasa: nie gdziekolwiek, tylko jak najbliżej klatki, bo przecież on musi, bo się udusi.
Mam to samo na swoim osiedlu, mimo wolnych miejsc ludzie stają na ślepym zakręcie, i to nie jest problem braku wolnych miejsc, tylko głupoty ludzi, bo stoją w tym miejscu zawsze te same auta, a ja jak frajer gdy nie znajdę miejsca parkuję na biedrze 200m od domu.
@kasa: Jeżdżę po różnych wioskach ciężarówką (zagranico) jak widzę takie sytuacje to dojeżdżam na centymetry do auta i trąbię ile wlezie aż ktoś wylezie (specyfika pracy wymaga ciągłego ignorowania zakazów tonazowych i takie ciasne drogi to codzienność ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Jakbym był takim strażakiem to kierowca miałby już bok do klepania, nawet bym się nie zastanawiał czy przejdę czy nie.

Chociaż swoją drogą to widać że
@red7000: to nie jest jedyny problem. Problemem jest również ilość aut. Kiedyś mieszkałem w bloku, były tam tezy rodziny, pokroju 2+2, 2+3. Każde z nich miało auto, #!$%@?, że nie ruszali niektórych aut dwa czy trzy tygodnie, bo jeździli autobusami, ale auto musi być ( ͡° ͜ʖ ͡°) a później zdziwieni wszyscy, że nie idzie zaparkować. Jak się w rodzinie ma 4 auta a użytkuje na dobrą
I jeszcze straż miejska dająca pouczenie albo śmieszny mandat za 100zl. Samochód z drogi pożarowej powinien być bezwłocznie odholowany. A za parkowanie w strefie zamieszkania poza wyznaczonym miejscem mandat 500zl.


@kasa: To niech rządzący zmienią przepisy. Jakoś za prędkość potrafili dowalić kwoty razy x3, a od września jeszcze recydywę. Dlaczego nie zrobili tego z parkowaniem?
@kasa: W Japonii mają jeszcze węższe ulice niż w Polsce i sobie poradzili. Wystarczyło wymagać podczas rejestracji samochodu posiadania przez kogoś miejsca parkingowego, na którym może parkować auto - nie masz miejsca do parkowania to nie możesz mieć auta. W Polsce też by coś takiego się przydało, bo na wsi w sumie każdy ma gdzie trzymać auto, więc mieszkańcy nie będą wykluczeni komunikacyjnie, natomiast w mieście nie każdy musi mieć auto.
@Wybredny_Marian Ten parking jeszcze nigdy nie był zapełniony do połowy w najbardziej ruchliwe dni, a i tak parkują tam mieszkańcy i stoją nieużywane auta, busy, autokary. Lepsze to, niż pod blokiem. Ten parking jest większy, niż potrzeby osiedla.
@kasa u mnie na osiedlu notorycznie są zastawiane drogi pożarowe przy dwóch blokach - centralnie za i przed moim kwadratem. Kiedyś widziałem ratowników medycznych jak dymali 3 klatki z pacjentem bo nie dało się przejechać niczym innym jak osobówką - tak #!$%@? zastawiają. Najlepszy jest koleś któremu kiedyś zwróciłem uwagę jak parkował - nie ma miejsca nigdzie indziej. Ale miejsca parkingowego pod blokiem sobie nie wykupił, choć było obowiązkowe przy zakupie mieszkania.
@red7000: przez takie obrazki na moim osiedlu wynegocjowalem strefe zamieszkania, dzwonilem namiętnie na SM przez kilka tygodni, az wreszcie jest spokoj i maksymalnie dwa auta poza wyznaczonymi miejscami.

Jak ludzie potrafią parkować to sie w glowie nie miesci, byly dni, ze z parkingu sie w ogole wyjechac nie dalo...
@kasa: przypadek z autopsji - w zeszłym roku piwkowałem z żoną już grubo po północy i poczuliśmy smród palonych kabli. Panika - szukamy po całym mieszkaniu, ale to nie u nas. Otworzyłem drzwi na klatkę schodową a tam siwo, coś się pali. Okazało się że zapalił się śmietnik w zsypie (znaczy jakiś debil pewnie wrzucił niedopałek). Zadzwoniłem po straż pożarną i co? I nie mogli dojechać bo jaśnie państwo nie mieli
@kasa W Polsce strefa zamieszkania i miejsca które mają być wyznaczone to dramat. Spróbuj załatwić to jak teren nie jest spółdzielni, a miasta. Oni nie zrobią strefy mimo że miałaby sens bo nie ma hajsu bo to trzeba by chodniki rozebrać bo coś.

Ludzie stają normalnie od lat tam tak żeby przejście było równa droga, a nie chodnikiem który od lat nie był remontowany i jeżdżą maks 25 to trafi się jedna
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kasa:

Polaki musza zrozumieć - twój gruz twój problem, wykup dla niego miejsce

I cyk, "olaboga czemu nikt poza patolą mającą to w piździe tego nie kupuje kwiii, czemu nie ma blisko żadnych sklepów chruum
A 200 metrów dalej darmowy parking galerii na kilkaset miejsc.


@red7000: co ty #!$%@? człowieku, może nie parkują na GALERII bo to jest miejsce dla klientów? Przez takich idiotów potem każdy sklep wstawia parkometry żeby #!$%@? nie blokowały miejsc dla ludzi którzy chcą zrobić zakupy