Wpis z mikrobloga

Stoi mi woda w zlewie. Syfon dopiero co wymieniłem. Winny jest odpływ kanalizacji. Wpuściłem 500ml kreta dedykowanego do kuchni. Nic nie pomogło. Rozkręciłem syfon i cały kret był w nim i nie poleciał w kanalizację. Wsadziłem kamerkę endoskopową w kanalizację i widzę, że woda, a raczej jakby szlam stoi 20/30cm niżej. Kret wypuszczony bezpośrednio w kanalizację pomoże? czy to już robota dla hydraulika? Jeśli ta druga opcja to czy jest coś co powinno być ogarnięte przez wspólnotę czy raczej sam muszę pokryć koszty?

#hydraulika #budownictwo #naprawa #dom #mieszkanie #kuchnia
modessef1 - Stoi mi woda w zlewie. Syfon dopiero co wymieniłem. Winny jest odpływ kan...

źródło: comment_16615433621BiC3CO2o5S9nGva26O3yJ.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
zalej kreta z pominięciem syfonu


@Bad_Wolf: dzieki, tak zrobiłem. Woda poszła w dół za kolejne kolanko i tuż za nim stoi. Złożyłem całość ale finalnie nie ma poprawy. Jutro pojadę do marketu budowlanego po jakaś mechaniczną przepychaczkę
  • Odpowiedz
dokłądnie tylko weź ten grubszy minimum 8mm no i fajnie jakby był długi.
nie żałuj bo to cena 1 przyjazdu hydraulika
  • Odpowiedz
weź ten grubszy minimum 8mm no i fajnie jakby był długi


@adeer: w lokalnej mrówce najgrubszy to był 8mm. Wziąłem 8m x 8mm.
Ok. 5m udało mi się wcisnąć w rurę. Dalej nie szło. Obracałem i naprzemianlegle próbowałem siłowo wciskać. Na koniec wpuściłem kreta bezpośrednio w rurę. Mogłem w sumie potem jeszcze raz spróbować tą spiralą. Złożyłem całość i przy zmywaniu woda już spływa sprawnie. Puściłem jeszcze zmywarkę na pusto jedynie
  • Odpowiedz
to jest robota dla 2 osób więc dobrze kręcić i wpychać jednocześnie,
nie powinno wody cofać więc pewnie jeszcze jaki zator jest,
ja to zazwyczaj robię 3-4 pełne wepchnięcie spirali + przy wyciąganiu ręcznik papierowy i czyszczenie spirali z tłuszczu.
ale dobrze że się udało!
  • Odpowiedz