Wpis z mikrobloga

Kumple powiedzcie mi czy inwestując pasywnie w etf globalny, dokładając tylko hajs co miesiąc jest sens pitolić się w konta walutowe żeby nie płacić tych 0,5% za przewalutowanie czy walić to z góry na dół, płacić i mieć to w dupie? Jak jest z kursem w XTB? Wali wały czy daje w miarę najlepszy?
#gielda
  • 8
@Ryszard91: Nie wiem o jakim pitoleniu mówisz, najprostszy i najtańszy sposób to wymiana używając Revoluta a potem wpłacanie przez PayPal używając karty revolutowej. Cała operacja zajmuje około 2 minut i masz 0% prowizji.
Z niskimi kosztami to się zgadza ale np inwestomat.eu w przypadku przewalutowań stwierdził że on raczej by się nie bawił w to. https://youtu.be/1JBmiZSeeVc
Różnica nie jest aż taka drastyczna i to po 50 latach. Oczywiście przy większych kwotach będzie więcej no ale...temat jeszcze do przemyślenia
@felur: Już wcześniej wybrałem walutowe w EUR, ale natknąłem się na ten wpis inwestomatu i zacząłem się zastanawiać czy faktycznie nie lepiej w PLN bo do tej pory korzystałem z walutomatu (0,2%) a to już nie taka wielka różnica i więcej roboty. Prawdę mówiac, nadal rozważam :)