Wpis z mikrobloga

@R2D2_z_Sosnowca: ja tam nie hejtuję, sam nie kupię, ale uważam że to fajna rzecz np do robienia drinków, mohito wychodzi fajne z tego gara ( ͡° ͜ʖ ͡°) do kręcenia ciasta też spoko, ale tak żeby codziennie w tym gotować to nie widzę tego. Poza tym nie o tym ten wątek, rozmawiamy tu o tym że op wrzuca bezsensowne memy ( ͡° ͜ʖ ͡°
@fizzly: Ze mnie kucharz żaden ale za to kupiłem żonie i jest przeszczęśliwa bo ciasta które do tej pory wychodziły zakalcowate teraz są idealne. Chałka, chleb czy bułki są identyczne jak sklepowe. To jest przewaga tego urządzenia bo proporcje są zawsze dobrane odpowiednio a czas i temperatury są idealne. Zupy też inne niż dotychczasowe. Nie można nic #!$%@?ć choćby się chciało. Nie kumam jak można to wyśmiewać no chyba, że właśnie
Trzeba w ogóle być nieporadnym debilem, żeby kupić to gówno.


@XIONC_CI_MORDE_LIZAL: ale wiesz, że coraz więcej restauracji używa takich urządzeń bo upraszczają pracę?

A ja to zawsze myslalem, ze termomix polega na tym, ze wrzucasz skladnik, on go odpowiednio obrabia - np kroi ci ta cebule czy cos - i mowi daj nastepny… i tak dalej.


@Ulic_Qel_Droma: bo tak robi, najczęściej przekraja się cebulę na pół lub na ćwiartki, a
@Emill:

ale wiesz, że coraz więcej restauracji używa takich urządzeń bo upraszczają pracę?


a potem przyjeżdża do takich restauracji Gesslerowa i każe #!$%@?ć, bo tracili w uja czasu na przygotowanie głupiego ciasta na pierogi xDD

bo tak robi, najczęściej przekraja się cebulę na pół lub na ćwiartki, a on dalej ją szatkuje - jeśli tak ma być w przepisie..


Tak tak, a tak naprawdę kroisz cebulę w kostkę, ciasto dajesz do
bo normalnej zrobić się nie da?


@matiserek: ale zeby zrobic zupe krem gotujesz jak normalna, tylko uzywasz mniej bulionu/wody i blendujesz na koniec - tyle co ugotowac wg uznania i jakas minuta blendowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a potem przyjeżdża do takich restauracji Gesslerowa i każe #!$%@?ć, bo tracili w uja czasu na przygotowanie głupiego ciasta na pierogi xDD


@matiserek: restauracje które tego używają nie potrzebują gesslerowej ;)

Tak tak, a tak naprawdę kroisz cebulę w kostkę


@matiserek: bzdura, nigdy nic w kostkę nie kroiłem.. nawet twarde warzywa jak seler kroiłem max ~6cm kawałki

ciasto dajesz do piekarnika


@matiserek: no tak, a wodę trzeba wziąć z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Emill:

restauracje które tego używają nie potrzebują gesslerowej ;)


Nie da się TM zastąpić kucharza xD nie rób sobie jaj, że są restauracje używające tego świadomie, bo jest srogi żart.
W takiej małej misce taki TM musiałbym chodzić 24/24h, a i tak goście by wciąż czekali i czekali... To nie jest produkt na wytwarzanie na masową skalę.

no tak, a wodę trzeba wziąć z kranu, czasami do lodówki trzeba dać żeby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Emill: tak, jak widzę listę rzeczy do przygotowania to nie trzeba Tama, aby to zrobić. Wystarczy te już wcześniej pokrojone składniki wrzucić do garnka i włączyć gaz. Koniec. Tu nie ma filozofii.
Wodę też zagotujesz w TMie?
@matiserek Ten garnek do thermomixa ma pojemność 2 l i mamy uwierzyć, że restauracje opierają swoje gotowanie o to urządzenie? Może jakieś sosy, to jeszcze byłoby realne, ale w gotowanie pojedynczo dań dla każdego gościa? To ile się czeka na posiłki w takich restauracjach?
Nie da się TM zastąpić kucharza xD nie rób sobie jaj, że są restauracje używające tego świadomie, bo jest srogi żart.


@matiserek: w restauracji TM nie ma zastępować kucharza, ale go wspomagać, aby ten mógł zająć się czymś innym...
I tak używają, bo w porządnej restauracji posiłek przygotowuje się nie na masową skalę, który później stoi w bemarach, bo to nie fastfood, czy inna buda gdzie po południu dostajesz ziemniaki ugotowane