Wpis z mikrobloga

Hej, możecie mi szybko pomóc? Dostałem od rodziców umowe darowizny części samochodu. Miałem go na współ ze swoją matką, no i chcą robić darowizne aby był cały mój.
I tam jest punkt brzmiący "Przedmiotem darowizny jest 50% wartości pokazdu. Wartość przedmiotu darowizny strony ustalają na kwotę 4000zł". Tyle że moje auto nie jest warte 4 tysiace złotych a 2-3x tyle.
I teraz, czy jeśli podpiszę tę "umowę darowizny części samochodu" to w przypadku wypadku, ubezpieczyciel nie powoła się mi na ten dokument i nie powie mi "Pan uznał, że Pana auto jest warte 8 tysiecy, więc maksymalnie ile Panu wypłace za skasowane auto to 8 tysięcy (a chciałbym dostać wtedy więce). Jak to jest?

#prawo #pytanie #motoryzacja #umowy #samochody #darowizna
  • 6
@Bunch: Nie rozumiem, co ma ubezpieczyciel do umowy darowizny. Pomijam już januszowiznę z zaniżaniem wartości pojazdu, ale po pierwsze - ubezpieczyciele mają własne wyliczenia wartości pojazdu, a po drugie, ubezpieczyciel nie dostanie umowy darowizny do ręki, bo jest mu niepotrzebna. Potrzebny mu będzie dowód rejestracyjny w którym będzie stało, kto jest właścicielem pojazdu.
@Bunch: jeśli to twoja matka to normalnie wpisz realną wartość i zgłoś formularzem przez internet darowiznę. Urząd skarbowy i tak się dowie, ze zostałeś właścicielem auta, US ma dane na temat wartości aut i bez sensu sobie robić problemy jeśli w pierwszej linii masz 0% podatku od darowizny i jedynie trzeba wysłać jeden formularz żeby poinformować US skąd nagle wszedłeś w posiadanie auta. Nic więcej, formularz wysyłasz internetowo i zajmuje to