Wpis z mikrobloga

Czas na małe #chwalesie - odwiedziliśmy z żoną wszystkie 2479 gmin w Polsce. Jeśli ktoś chciałby wersję szerszo-poetycką - zapraszam tutaj.

Umowne 10 lat zabawy, planowania (robienie tras z "odbitkami" zanim to się stało modne na Wypoku), dowożenia się pociągami albo rowerem, nocowania i pod dachem, i w lasach, w pięknej pogodzie, w deszczu, w śniegu... No, trochę zeszło. Pojechaliśmy w miejsca, w które nigdy na pewno byśmy sami z siebie nie pojechali. Czasem było warto, a czasem trochę mniej warto.

Pierwsze trasy robione były jeszcze w czasach ledwoGPSowych i przedstravowych, więc w bagażu z wożoną obowiązkowo mapą i opisem przebiegu trasy na kartce przyklejonej do kierownicy. W trasie w razie podejrzeń sprawdzanie na żywo swojej pozycji (w internecie czerpanym wiaderkiem, na archaicznych mapach Google'a; dla hasła "gmina X" pokazywał siedzibę, "X gmina" zwracało granice), a w domu weryfikowanie wszystkiego z Geoportalem.

Dla miłośników #kwadraty: Total tiles: 27341 (przy max square: 16x16 i max cluster: 518 - przy czym te dopiero ostatnio zacząłem nieśmiało rozwijać).

#rower #zaliczgmine #czujedobrzeczlowiek
hipek99 - Czas na małe #chwalesie - odwiedziliśmy z żoną wszystkie 2479 gmin w Polsce...

źródło: comment_1661753508oDjBEOEe7LsoDYDykljT6l.jpg

Pobierz
  • 19
@Znowmuszewymyslec: Tyle czasu, tyle jeżdżenia - nie potrafiłbym wybrać. No i to, co pisze @dzek, przez tyle lat mogło się wszystko zmienić.

@puchacz22: Właśnie nie do końca wiem co dalej, w końcu nie zawsze musi być "coś dalej". Kwadraty są trochę fajne, ale trochę jednak sztuczne, więc nie do końca podchodzę do nich z sercem...
@SnikerS89: Staraliśmy się układać trasy tak, żeby zobaczyć sporo, ale część gmin była zaliczona na "tam i z powrotem". Z drugiej strony zdarzały się takie, przez które jechałem z półtorej godziny, ale ciemną nocą, więc zysk z poznawania terenu był wówczas podobny jak przy wjeździe na te 10 metrów. Ale: przez ostatni czas mieliśmy zajawkę na zwiedzanie terenów również z buta, więc część gmin, które odwiedziliśmy rowerem nieco skąpo, była zwiedzona
Opisywales kazda gmine? Ciekaw jestem jak wspominasz moja


@imtoogoodlooking: ja zawsze mówię ludziom, że nawet jakbym miał 2479 dzieci, to nie pamiętałbym ich imion, a co dopiero jakieś losowe nazwy gmin, czy co w nich było. Tak naprawdę w 90% Polska jest bardzo do siebie podobna.