Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanko dotyczące #fibee #fiberhost #swiatlowod #popc - widziałem, że na początku drogi na samym wjeździe do mojej miejscowości leży już podciągnięty kabel światłowodowy. Sprawdziłem, że wykonuje to spółka FIBEE I. Orientuje się ktoś może jak długo może zająć im doprowadzenie światłowodu do domów na tym etapie prac? Teoretycznie na ich stronie są tam jakieś harmonogramy, ale patrzyłem wstecz i były już one przesuwane po kilka razy od początku roku, więc średnio im wierzę. Kabel został doprowadzony na początek miejscowości jakieś 2-3 tygodnie temu i chciałbym wiedzieć jak długo trwa teraz przyłączenie niewielkiej miejscowości (około 140 numerów, bez ulic) na gotowo.
  • 5
  • Odpowiedz
Zalezy od lokalizacji, u mnie mala wioska 20 kilka numerów, swiatłowód wisial we wrzesniu i w kwietniu mialem internet takze troche to trwa
  • Odpowiedz
@Pust3lnick: Loteria. Równie dobrze mogą rozprowadzić kabel do działek i zaraz włączać. U mnie w tamtym roku rozprowadzili kabel, w październiku 2021 podciągneli kabel przez działkę do budynku (garaż) i tak czekam. Liczę na wrzesień...
  • Odpowiedz
@Pust3lnick: dzisiaj była u mnie babeczka z FIBEE żeby uzyskać zgodę na poprowadzenie światłowodu przez moją działkę (będą kopać) i powiedziała że w przeciągu 3 miesięcy będzie gotowe ale z tego co czytałem w necie to różnie to bywa.
  • Odpowiedz
@jaszczurr: No u mnie regularnie termin się przesuwa na mój region z tego co wyczytałem w tych ich spisach na planowane uruchomienie. Od marca co miesiąc minimum miesiąc do przodu. Raczej nie mam nadziei większej na światło w tym roku, bo ponad 1400 HP planują podłączyć dopiero 7.02.2023. A i to się pewnie przesunie, bo według archiwalnych terminarzy planowane było w marcu na wrzesień.
  • Odpowiedz