Wpis z mikrobloga

Przed chwilą na Campus Polska padło pytanie, czy kwestię małżeństw #lgbt i adopcji dzieci przez pary homoseksualne należy poddać pod referendum. Czaskoski oczywiście odparł, że nie xD czyli jak jest obawa, że większość społeczeństwa odrzuci legalność takich małżeństw i nie zgodzi się na adopcję przez nie dzieci, to już demokracja jest be, tak? xD kojarzy mi się to z "trzeba anulować, bo przegramy" #neuropa #teczowepaski
PS. Tak, tak, wiem, jestem symetrystą ()
Pobierz Horkheimer - Przed chwilą na Campus Polska padło pytanie, czy kwestię małżeństw #lgbt...
źródło: comment_1661789769TvGtF0XbiBtbGdGa5tMyIq.jpg
  • 76
@Mezomorfix

wujek gógl nie boli


Masz rację:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Rodzicielstwo_os%C3%B3b_LGBT

Przeciwnicy praw osób LGBT argumentowali, że rodzicielstwo osób LGBT ma negatywny wpływ na dzieci[9]. Istnieje jednak konsensus naukowy, że dzieci par jednopłciowych rozwijają się tak samo dobrze jak dzieci par heteroseksualnych[10][1][11][6][12][7][13][14]. Nie wykazano, żeby orientacja seksualna lub tożsamość płciowa rodziców miały negatywny wpływ na rozwój dzieci[15][16]. Przekonanie, że dzieci potrzebują zarówno matki, jak i ojca, nie znajduje potwierdzenia w badaniach naukowych[11][17]. Wyniki niektórych badań,
@Mezomorfix: To jest kiepski argument, bo wymagałby delegalizacji rozwodów/separacji. Aktualnie sądownictwo stanowczo za bardzo skupia się na dobru rozwodzących się dorosłych (częściej matki) niż dobru dziecka, także kiepska agrumentacja.
Na temat stanu prawnego LGBT w Polsce panuje dużo szkodliwych mitów, np osoby LGBT mają takie same prawa adopcyjne jak wszyscy inni. Małżeństwo nie jest prawem człowieka, ergo powinno zostać zlikwidowane jako złóg postkomunistyczny.
@Horkheimer: Z małżeństwami to już dawno powinniśmy się uspokoić i zwyczajnie to klepnąć, bo to nic co powinno komukolwiek przeszkadzać. Kwestia dzieci to dla mnie o tyle problem, że tak jak kiedyś myślałem o tym że skoro ewolucja nie pozwala to nie powinno się dawać takiej opcji (ale mózg od razu zawsze mówił "te, a ludzie bezpłodni z par hetero, albo z problemami co im się robi in vitro, a przecież
@Horkheimer: >dawać Polakom możliwość decydowania

Z drzewa spadłeś człowieku xd chcesz aby ludziołaki z polski b decydowali o prawach człowieka w Polsce? Przypominam, ze komunizm w Polsce nie upadł przez braki wolności słowa itd tylko nie było co żreć.
W momencie w którym stosunek małżeński między dwoma ludźmi jest uregulowany prawnie, podatnik powinien mieć do niego dostęp, niezależnie od płci.