Wpis z mikrobloga

Jak bardzo jestem #!$%@? i roszczeniowy? Pojawił się w #pracbaza temat utrzymania napisanych aplikacji i manager powiedział, że zdarza się, że jak jest awaria apki to odpalamy laptopy nawet w sobotę i naprawiamy! OK, nie odezwałem się, ale potem zapytałem kolegę z zespołu co o tym myśli i zasugerowałem, że chyba powinni zapłacić za takie akcje w sobotę jakieś nadgodziny czy coś. Kolega spojrzał się na mnie jak na debila i oburzony odpowiedział tylko "no ale awaria aplikacji to chyba możesz w sobotę czy niedzielę się połączyć i naprawić?!"

Czy tylko ja mam takiego pecha do firm? #!$%@? co robię nie tak? Czy wszyscy #!$%@?ą za takie marne pieniądze jak beduini, a tylko na wykopie juniorzy dostają 15k na wejście, czy ktoś mnie tutaj robi w #!$%@? lub pisany jest mi los #!$%@? robaka?... Dali mi 10k zł brutto z moim 8-letnim doświadczeniem, ale się zgodziłem bo miałem dość poprzedniego korpo i żeby #!$%@? odstawiać jeszcze jakieś fikołki w sobotę za darmo?

To jest te #!$%@? eldorado w IT?!

#korposwiat #programowanie #korpo #praca #gorzkiezale
  • 26
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: na b2b mam dogadaną stawkę za nadgodziny, robię ile chce, pod koniec miesiąca doliczam do faktury. Nigdy nie ma problemu. Nie mam powiedziane wprost że mam przy awariach siadać do naprawy na weekendzie ale nawet w ostatni piątek była sytuacja że dzwoni klient pracodawcy po 16 że system padł. Bezpośrednio do mnie bo wiedział że i tak bym ja to ogarniał. Akurat byłem z dzieciakami na małym wyjeździe i tego
  • Odpowiedz
@wiesiu2: to fajnie masz, ja trafiam zawsze na takie środowisko pracy, gdzie każdy #!$%@? za półdarmo, nie wiem co jest ze mną nie tak i czemu ciągnie mnie w takie przybytki, chyba mam pecha
  • Odpowiedz
proste, zmień prace i na rozmowie rekrutacyjnej pytaj jak traktują takie przypadki


@KKK1337: a jak mają traktować skoro ludzie się godzą na pracę za darmo? ja się nie godzę i czuję się jak jakiś odrzutek czy inny zjeb, może jestem chory psychicznie i wszyscy są OK a ja jestem debilem roszczeniowym?
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: czasami bardzo ciężko na samej rozmowie rekrutacyjnej wybadać czy firma to nie januszex. W każdym razie okres próbny też jest dla pracownika. Btw. w jakich technologiach siedzisz?
  • Odpowiedz
szczerze to jako programista z takim doświadczeniem nie zarabiasz wystarczająco żeby się tym przejmować.


@CultedelaRaison: chodzę do tej pracy na totalnym luzie, wiem, że zarabiam zdecydowanie za mało ale nie potrafię zmienić swojego mizernego losu
  • Odpowiedz
Jeżeli firma chce żebyś poza godzinami pracował, to dlatego że nie chce zapłacić dużych kar umownych.


@CultedelaRaison: ale to są apki wewnętrzne, które piszemy dla firmy w której pracujemy i na nich opiera się działalność firmy. Awaria apki = np. brak zamówień i brak przychodów.
  • Odpowiedz
@CalibraTeam nie jesteś, to ludzie sie nie szanują. Za dużo ludzi lubi być wyzyskiwanymi z różnych powodów. Boją się utraty pracy, nie mają oszczędności, nie chcą podpaść i mieć ludzi z pracy na karku. Problem w tym, że jak każdy tak myśli i sra pod siebie, to nic nigdy się na lepsze nie zmieni XD szanuję, jeśli przecierasz szlaki
  • Odpowiedz