Wpis z mikrobloga

Kupiłem właśnie kamerki do monitoringu domu i zastanawiam sie nad 2 opcjami:

sensowny rejestrator nvr + switch + dysk wychodzi jakos 1450 zl - troche duzo.
sklaniam sie do tego, czy nie lepiej dolozyc troche kasy, kupić NAS, ktory dodatkowo mozemy wykorzystac jako chmure, backup danych itp. inwestując w sprzęt, ktory ma po prostu szersze zastosowanie?
tylko jak obejść to, ze qnap czy synology oferują tylko dostęp do 2 kamer IP. Może jakiś inny producent oferuje wieksza licencje? Co myślicie? Jak to macie rozwiązane?
#nas #qnap #synology #monitoring #cctv
  • 18
  • Odpowiedz
@gumowykaczor: jak chcesz osiem kamer docelowo, spójrz na model DVA1622 od Synology. W zestawie otrzymujesz osiem licencji na kamery i masz dodatkowo pełnoprawnego NASa. Powiem więcej - ten model w porównaniu do innych NASów pozwala na Face Recognition i inne magiczne sztuczki związane ze sztuczną inteligencją ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiem, że cena ponad 3k PLN za sam serwer/NVR troche duża, ale to nie tylko NVR. To
  • Odpowiedz
@gumowykaczor: Dokładnie, a nawet więcej. DS218play nie wspiera wszystkich aplikacji Synology (jest na innej architekturze). W DVA1622 możesz zainstalwoać Dockera czy Virtual Machine Manager i tworzyć sobie wirtualne środowisko. Dodatkowo, masz zaawansowaną aplikację do backupu komputerów (Active Backup for Business), która nie będzie dostępna na DS218play. No i tak jak wspomniałem, funkcje aplikacji Surveillance Station będą rozszerzone o deep learning analyse. Więc jak głównym celem jest monitoring, to zdecydowanie polecam DVA1622
  • Odpowiedz
@gumowykaczor: Będzie miało. W Synology jest tylko jeden NVR, który nie ma funkcjonalności systemu DSM - NVR1218. Seria DVA ma również normalny DSM, więc całe menu wygląda w ten sam sposób jak w takim DS220+. Z tego co wiem to produkt może mieć jeszcze ograniczoną dostępność (jest to nowość). Spróbuj skontaktować się ze sklepem Storage IT, sprawdzą dostępność i powiedzą Ci co mogą dla Ciebie zrobić. Mail: sklep@sklepsynology.pl
  • Odpowiedz
@r3nal: jakiekolwiek które działają po onvif albo cokolwiek z listy kompatybilności Synology. Najlepiej wziąć jakieś Hikvision albo Dahua. Mają fajny stosunek ceny do jakości.
  • Odpowiedz
@r3nal: Ja bezpośrednio nie, ale biorę zawsze od kolegi ze sklepsynology.pl. Napisz na maila sklep@sklepsynology.pl i powiedz, że jesteś z wykopu a oni Ci dopasują ofertę i mam nadzieję, że dadzą zniżkę. Dam im znać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz