Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim, stoję właśnie przed wyborem życiowym, a czas płynie nieubłaganie i nie wiem co mam zrobić dalej.

Otóż pracuję aktualnie na stanowisku zakupowca i chcę pójść na studia, ale nie związane z tym kierunkiem tylko na informatykę, nie na jakąś wybitną uczelnie tylko na politechnikę w Koszalinie, opinie ma w miarę dobre, zdaję sobie sprawę z tego, że nauki na pewno będzie dużo i będę musiał poświęcić na to kilka lat w stresie. Studiował będę zaocznie. Zastanawiam czy nie lepszym wyborem byłyby studia licencjackie z zarządzania lub logistyki, te studia na pewno są łatwiejsze i zostawałoby mi więcej czasu dla siebie i dopiero np magistra zrobić właśnie z informatyki.

Chciałbym zapytać o wasze spostrzeżenia co według was warto jest studiować, czy studiował ktoś z was informatykę i mógłby się podzielić spostrzeżeniami, czy jest szczęśliwy z tego powodu czy raczej uważa te lata nauki za zmarnowany czas?

Czy było bardzo trudno, czy poświęcenie konsekwentnie 2 godzin dziennie na naukę będzie wystarczające?

#studbaza #pracbaza #korposwiat #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
@gendzi: ja na prywatnej uczelni informatycznej (WWSI w Warszawie), nie było trudno.
Czy warto było? W sumie tak, raczej ze względu na znajomości, które potem procentują w życiu zawodowym.
  • Odpowiedz
Studiowałeś zaocznie?

I może takie dziwne pytanie, czy byłeś dobrym uczniem już w liceum, zdawałeś zawsze z dobrymi wynikami?
  • Odpowiedz
@gendzi:

Zastanawiam czy nie lepszym wyborem byłyby studia licencjackie z zarządzania lub logistyki, te studia na pewno są łatwiejsze i zostawałoby mi więcej czasu dla siebie i dopiero np magistra zrobić właśnie z informatyki.

Chcesz studiować inny kierunek niż informatyka żehy mieć więcej czasu na naukę informatyki, a potem i tak studiować informatykę?
  • Odpowiedz
Jeśli twoim celem jest praca jako programista, studia bym sobie odpuścił, a ten czas poświecił na naukę programowania i tworzenie własnych projektów.
  • Odpowiedz