Wpis z mikrobloga

Wybieram się na długą podróż objazdową samochodem, spanie w hotelach, ale 4tys km przed nami i kompletuje akcesoria do auta. Na razie mam:
- mate masująca na fotel kierowcy
- lodówkę samochodową (coby się zimnej kolki w drodze napić, jedzenia nie bierzemy)
- koce, poduszki żeby pasażerowi było wygodnie
- navi, mapy papierowe i inne związane z koordynacją trasy
- kamizelki odblaskowe dla wszystkich, latarke z sygnałem sos
- zestaw podstawowych narzedzi, taśm, trytytek
- płachtę folii gdyby trzeba było się położyć pod autem/wymienić koło w deszczu
- assistance z holowaniem na całą europe
- rozbudowaną apteczke

Jakiś ficzer pominęłam? Jaki gadżet warto dokupić, czego tu brakuje?

#samochody #podroze #podrozujzwykopem #nadgorliwerozowepaski #pytanie #protip
  • 146
@jatylkozapytac: Ręczniki papierowe, i mydło w płynie, jeśli bierzesz wodę. Jeśli nie bierzesz wody, to weź (pisali coś wyżej o wodzie do chłodnicy, i to dobry pomysł - woda demineralizowana też jest pitna, i nie jest szkodliwa jeśli nie będzie to Twoje jedyne picie przez kilka miesięcy).

Ja jeszcze mam ze sobą zawszę łopatę i gumiaki, ale to ze względu na nieco bardziej terenowe auto, i to, że jeśli miejsce wygląda
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@laga_dyga: true. Nie powinni dawać mandatów, ale tak, dają. Mi na szczęście nie przyszło zapłacić za to, ale kolega wtopił. I tak, mandat niesłuszny, ale jest jak jest. I jeśli ktoś sądzi że tylko w krajach słowiańskich tak jest, to w Austrii pan bagietmajster usilnie szukał #!$%@? z kamizelkami, żarówkami, nie homologowanymi dywanikami i kolorem zegarów.
Choć kamizelki propsuje. Przydają się, jest się widocznym.
A i pamiętaj o jeszcze jednym. Jeśli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krupier: a z ta mapa o co Ci chodzi? jezdze na mapie offline GM po Szwajcarii od dobrych 6 lat i nie zawodzi, przeciez to jest to samo co online tylko bez natezenia ruchu, w Meksyku rowniez sie sprawdzilo wiec nie rozumiem, dla aut do 3,5t sprawdza sie bardzo dobrze

@alpengold33:

Prócz tego, że to jedna z najgorszych nawigacji to nic. A do offline już w ogóle się nie nadaje.