Wpis z mikrobloga

@stopaotestuje: najgorsze w nowych autach jak mają słabe, za słabe silniki,
takie wtedy sprzeczne odczucia, z jednej strony pachnie nowością, wszystko jak nowe, nic nie zużyte z a drugiej strony nie chce jechać, silnik wyje, wrażenie jakby był popsuty ¯\_(ツ)_/¯

no tak jakoś, stary gruz jak nie jedzie to jest OK, bo stary gruz,
ale nowego to nie mogę przetrawić,
jakoś tak podświadomie by się chciało, że jak nowy i ma
  • Odpowiedz
@first: każdy ma inne potrzeby, nie ma uniwersalnego auta
1. jakie przebiegi roczne - czy jest sens oszczedzać benzyne
2. ile osób ma podróżować
3. jakie użytkowanie, miasto czy trasa
4. jakie ma być dospieszenie 0-100, niektórzy nie pojadą czymś co ma wiecej niz 9s bo są przyzwyczajeni do "czegoś" pod nogą

Ale hrv nie pasuje pod żaden archetyp, to auto jest za drogie na to co oferuje, wypada z puli
  • Odpowiedz
@first: jesteś pewien że robisz 30tys w 70% po mieście? Bo ja sobie tego nie wyobrażam, a to jest kluczowa rzecz bo przy tym przebiegu faktycznie zaczyna mieć sens rozglądanie się za klasyczną hybrydą.

Czy w ostatnie 7 dni zrobiłeś 400km w mieście? 80km na dzień roboczy?
Są korki?

Jak faktycznie jeździsz co chwile po coś albo używasz auta do pracy no to wybierz cokolwiek z salonu toyoty i będzie ok.
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki:
pardon, źle to określiłem, bo chodziło mi, że zazwyczaj, poza niedzielami to 30% dziennej trasy to będzie dojazd do miasta, a 70% jazda po mieście. A ze 4 razy w miesiącu (czasem częściej, czasem rzadziej) zdarzają się trasy po 500 km (tam i z powrotem).

Pytanie czy z rav4 zamknalbym sie w przyzwoitem wersjie w 150-160 tys.? Myślałem jeszcze o chwalonej cx, ale coś mi się obiło, że spalanie bywa
  • Odpowiedz
@first: no to już wychodzi większość trasa, co diametralnie zmienia rekomendację, całkowicie zapomnij o hybrydach i weź klasyczny samochód z normalnym napędem bo od cvt zwariujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak się boisz o koszta to weź XCeed, Captur albo Forda Pumę, skoro jeździsz tylko we dwójke i w większości po Polsce to po co czołg

jeszcze skoda kamiq i karoq przyjemnie się prowadzi, moze jest brzydka
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: Ford Puma odpada, bo się kompletnie chłopu z zewnątrz nie podoba ( ͡° ͜ʖ ͡°), a xceed mi kompletnie z glowy wypadal, a wydaje sie legancki.

Karoq bardzo popularny u mnie w okolicy, więc chyba musi coś być na rzeczy.
  • Odpowiedz