Wpis z mikrobloga

Tldr ile zawołać podwyżki? 10-15proc?

Pierwsza praca po studiach
Nie umiałem w sumie nic
Tutaj gitlab jira intleij scrum i ogólnie nauczyli mnie duzo

Zaraz 2 lata będę mial w firmie a wypłata 4.5k
Duża firma korpo w mieście wojewódzkim

Myślę by iść po podwyżkę ale pytanie ile mam zażyczyc? Słyszałem że podobno lepiej iść do nowej pracy niż się prosić. Praca zdalna ekipa spoko. Z obowiązków to 2-4h pracy mam

Z kursów to pokonczylem wewnętrzne co były obowiązkowe w firmie ew zespół musiał robić

#it #programowanie #pracbaza #praca
#podwyzki #programista15k #informatyka
elozapiekanka - Tldr ile zawołać podwyżki? 10-15proc?

Pierwsza praca po studiach 
...

źródło: comment_16620511208XVuKAsuHy6SJWr9YV9sEx.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: znajdź ofertę która cię interesuje, jak nie masz ciśnienia to oferuj lekko zaporowe stawki. Jak się ugadasz to idź do szefa, że mam ofertę na tyle i tyle czy przebijacie. I wtedy znasz realną cenę i ile oni ci max mogą zaoferować. Najczęściej to jest te max 10%. Pochodź na rozmowy online dla wprawy to się dowiesz na ile cię cenią w sumie już trochę wiesz jak 8k ci proponują.
  • Odpowiedz
@WhiskyRomeo: boje się zmiany pracy
Nigdy nie miałem takich rozmów. Boje się co mnie czeka itp.
Czyli mniej niż 20proc mam wołać?

Sam nie wiem...

@LazyInitializationException: serio taki przeskok? Pensja skoczyła o około 5k

@Gromisek: tak dostaje cięższe projekty i ogólnie dużo jest roboty. Dużo się nauczyłem
Praca w zespole
Ogólnie bazy danych
HTML Java obsługa programów czytanie logów itp
Boje się że to dojdzie do mojej firmy i
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: Jeżeli chcesz zarabiać 9k to musisz zmienić pracę. Powinno się udać. Szczególnie, że po 2ch latach na pewno już wyniosłeś co najlepsze u obecnego pracodawcy, czas iść się rozwijać dalej. Jeżeli nie chcesz zmienić pracy, to może dostaniesz te 15% podwyżki, ale co z tego, skoro to i tak będzie stanowczo za mało.
  • Odpowiedz
@pogromca: boje się że będę miał więcej obowiązków. Szef ekipa będzie #!$%@? nie wiem sam.
Oczywxisxie że wiem więcej niż na studiach czy np w pierwszym roku w pracy .

Nie wiem. W sumie boje się że jak powiem żeby mi wyrównali ew dali więcej to będzie beka i tyle
  • Odpowiedz
@FantaZy: umowę o prace mam na czas nieokreślony
Zacząłem jako junior i tylko aneksy do umowy bo raz dostałem 300zl więcej po pół roku
I wyrównanie bo minimalna wzrosła to też 300zl a tak to

No tak jako junior
Czemu uważasz że tak zrobią?
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: jestem gosciem ktory wlasnie zmienia prace z juniora na mida. Jesli teraz zarabiasz tyle w obecnej firmie majac 2 lata expa, to nie licz na to, ze dadza ci podwyzke do jakkolwiek sensownej stawki na tle rynkowej.

Z 2 lata expa mozesz juz probowac na mida uderzac, a w Javie i tak do tych stawek jest pewne premium.

Zmieniaj prace, jeszcze podziekujesz wykopkom ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: ja bym zrobił tak :
1. iść na jakąś rozmowę żeby zobaczyć czy przejdzies wgl, powiedzieć stawke typu 10-12k
2. jak się uda - idziesz do aktualnego przełożonego, mówisz że podniosłeś swoje kwalifikacje, robisz trudniejsze rzeczy, do tego inflacja i chcesz 10k - jak powie że nie, to masz alternatywe po rozmowie o prace
3. jak sie nie uda to bierzesz to co dają i uczysz się aby następnym razem
  • Odpowiedz