Wpis z mikrobloga

@Arthasss xD od kiedy to cukrzycę diagnozuje się po poziomie insuliny gdy glikemia podana obok i od kiedy przy takich wartosicach pierwszym rzutem są iniekcje insuliny xD.
@Arthasss: wygląda na klasyczny przykład cukrzycy typu 2, i pewnie taką diagnozę postawi lekarz (ta dzisiejsza wizyta to diabetolog czy lekarz pierwszego kontaktu?). Dla pocieszenia - CT2 można doprowadzić do pewnego rodzaju remisji.
I żadna cukrzyca to nie jest koniec świata, da się z tym w miarę sensownie żyć. (ʘʘ)

Daj znać co powiedział lekarz, bo z własnego doświadczenia niestety wiem, że można trafić na różnych oszołomów.
@Arthasss: to tym bardziej daj znać co powie, z czystej ciekawości.

Moim zdaniem konieczna jest pilna wizyta u diabetologa (poproś lekarza o skierowanie do poradni diabetologicznej w trybie pilnym), nie wiem skąd jesteś, ale tutaj możesz sprawdzić dostępność terminów u konkretnych specjalistów.
Jak terminy na maksa odległe to warto rozważyć wizytę prywatną, ale to wiążę się z brakiem refundacji na ewentualne leki i zalecenia. ( ͡° ʖ̯ ͡°
@Heheszkara: Dostałem skierowanie do diabetologa, ogólnie lekarz stwierdził że nie ma załamki, że może się obejdzie bez leków, priorytet przede wszystkim to, ograniczenie spożywania cukrów prostych, więcej sportu, zrzucenie sadła.