Wpis z mikrobloga

Zobaczymy ile z tego wyjdzie, robię to głównie po to, aby wrócić tutaj za rok i rozliczyć się z samym sobą.

1. Zmienić swoje nawyki żywieniowe, dużo dobrych rzeczy. Bo można tanio i zdrowo jeść, do tego suplementacja witaminami, bo to u mnie szwankuje.

2. Powiązane z pkt. 1. Siłownia - dobra sprawa, ale ja bardzo chciałbym zabrać się za kalistenikę. Nie trzeba wydawać żadnych pieniędzy by rozbudować swoje mięśnie, no nie? Przede wszystkim regularnie i porządnie.

3. Rozbudować portfolio. Tzn. spłodzić jak najwięcej gier i aplikacji. Strasznie to zaniedbałem. Mam duży zastój, a były czasy kiedy zajmowałem się pisaniem 3 gier naraz, z mniejszym i większym powodzeniem.

4. Znajomość (jako taka) C i C++ to za mało. W planach przynajmniej poznanie Javy, Pythona i C#. Jak to zrobię? Vide punkt 3.

5. Dużo czytać, oglądać i słuchać. Rozwijać się na polu kultury. Tak po prostu.

6. Doszlifować angielski i nauczyć się przynajmniej na poziomie początkującym francuskiego lub włoskiego. Do tego islandzki.

7. I na koniec - ogarnąć życie, tak żebym za rok mógł sobie powiedzieć - "ostatnie 12 miesięcy przeżyłem nie na 100%, nie na 200%, ale na 300%".

tl;dr - zdrowo jeść, ćwiczyć, programować, czytać, oglądać, słuchać, uczyć się języków i ogarnąć się

#postanowienianoworoczne #zmiany #planyna2014