Wpis z mikrobloga

Tylko to nie ma mocy prawnej żadnej


@jPaolo2: Moc prawna nastepuje w momencie gdy dwie strony na cos sie umowia w formie chocby ustnej. Owszem w porownaniu z tradycyjna sztuka jest mniej regulacji ale coz taka kolej rzeczy ze prawo jest opoznione wzgledem rzeczywistosci.

Podekrzewam ze jak pierwszy fotografik nazwal swoja prace sztuka slyszal podobne rzeczy. Ochrona prawna obrazka gdzie z jednego negatywu moge wywolac miliony kopi - co to za
  • Odpowiedz
@banciur: twórca NFT-eków ma niezbywalne prawa autorskie, ale wszelkie inne prawa to jest już grząski grunt. Polecam ten filmik, chociaż jest on po angielsku.
jPaolo2 - @banciur: twórca NFT-eków ma niezbywalne prawa autorskie, ale wszelkie inne...
  • Odpowiedz
Myślałem, że widziałem już wszystko ale nie. Okazuje się, że polskie community stworzylo NFT Polaków pod nazwą ThePolacy xD


@Maroe: O #!$%@? KTOŚ ZROBIŁ OBRAZEK Z PIKSELI!!!!!!!! ŚWIAT CZEGOŚ TAKIEGO NIE WIDZIAŁ NIGDY, WOW WOW WOW
  • Odpowiedz
@Maroe: co w nich ciekawego? jak wpisuję sobie w googlach "pixel art" to w zasadzie wszystko co się wyświetla jest ciekawsze i ładniejsze, to co w tym akurat takiego wyjątkowego?
  • Odpowiedz
@jPaolo2: Obejrzalem pierwsze 15 minut i gosc mowi o trzech problemach:
1) czym jest NFT autor twierdzi ze to niejako paragon
2) prawne powiazanie nabywcy wtornego z emitentem
3) podpisanie ToS (term of service)

Pierwszy jest troche teoretyczny i nie ma na to jasnej definicji ja pracowalem w firmie gdzie dzial prawny mial inna interpratacje. Coz to juz pewnie bedzie zalezalo od sadu ktory by rozpatrywal dany pozew.

Numer dwa i
  • Odpowiedz
@Maroe: Wstawiałem projekt na tag jak the polacy były za free to mnie wyśmialiście że dla desperatów ( ͡° ͜ʖ ͡°) pozdro 0.1eth teraz najtańszy a można było mintować 5
  • Odpowiedz
@mmmwsamd: ja tam dzisiaj się o tym dowiedziałem, no i fakt 1600 z 2137 podobno było za free. Się zastanawiam czy jednego nie wziąć long term, może trochę spadnie jeszcze
  • Odpowiedz