Wpis z mikrobloga

#pc #komputery #skladamkomputer #pytaniedoeksperta #majk3lskladapcty @majk3l
Witajcie mirki! W niedalekiej przyszłości będę chciał złożyć PC, którym w pierwszej kolejności ma służyć do pracy i ewentualnie może do gier (tutaj takie głębokie gdyż nie mam na to zbytnio czasu chociaż fajnie by by było w takiego Goticzka pograć :P).
PC będzie potrzebny mi konkretnie do użytkowania programu easyuploader. Tutaj zapytałem twórców tego oprogramowania co jest wymagane do szybkiego działania i odpowiedzieli mi że jest to szybki SSD, następnie procesor a dopiero potem RAM (Tutaj dodam, że po pobraniu wszystkich danych program razem ze wszystkim ofertami bez problemu będzie zajmował w najlepszym wypadku 300GB).
Dla tego też jaki zestaw polecacie? Jakie komponenty?
Budżet mam powiedzmy 6, a jak będzie warto to 7 tyś :v
Jedynie od siebie dodam, że jako SSD na ten program to bym chciał wsadzić Samsung 980 Pro 1 Tb.
Z góry dziękuje za każda pomocna odpowiedź.
Pozdrawiam
  • 13
@L3gion: Ale w czym masz problem? Gość poświęca swój czas na tym żeby komuś rzetelnie doradzić i ma z tego swój procent, sam też to możesz robić i nikt nie będzie miał z tym problemu przecież.
@Yamikaze dziękuję wykopkom za polecenie.

W październiku sytuacja nieco się zmieni, bo akurat nowe platformy wchodzą.

Na chwilę obecną masz do wyboru amd am4 i Intela

Co do grafiki to zależnie jaki masz monitor (rozdzielczość, odświeżanie ) i preferencje co do gier czy też jakości obrazu, ale z tego co mówisz to wystarczy ci spokojnie nawet podstawowy AMD Radeon RX 6600/6700 lub nVidia rtx 3060 (Ti już droższy).