Wpis z mikrobloga

Po 3 km po twardym zaczynam czuć kolana. Czy jest w ogóle jakikolwiek sens inwestować w dobre buty do biegania(obecnie mam jakieś kalenji za 60 zł) czy odpuścić tej sport?
#bieganie #sport
  • 19
@Sebb521: dużo zależy. Solidne buty do biegania już za ok 300pln zrobią gigantyczną różnicę. Kalenji to złom, który służy co najwyżej do zakladania do koszenia trawnika.
Zależy co to znaczy czuć kolana. Jeśli masz jakies spięte mięśnie, nie ruszasz się, masz tryb siedzący, a jesczze nadwagę. To będziesz czuć prawdopodobnie kolana, a potem inne rzeczy. Jeśli uprawiasz inne sporty, a przy bieganiu czujesz kolana zgłosił bym się do fizjo. W pierwszym przypadku tez. Co do pierwszego przypadku. Schodzimy z nadwagi, bardzo mocno wzmacniamy CORE i rolujemy mięśnie. Można nawet dodać do tego jakaś jogę na rozciąganie ale nie
@Sebb521: skoro przy takich parametrach czujesz ból na tak krótkim odcinku - to jednak zacznij od ortopedy i usg, może masz jakiś defekt który najpierw trzeba usunąć, żeby nie zrobić sobie większej krzywdy.
będzie widoczna ale nie dla kogoś kto biega 3 km xD


@racer1714: Regularnie sporo biegam i jestem pewny, że gdybym zamienił moje pegasusy na kalenji za 60zl to nawet po 3 km czulbym dyskomfort. Nie mówiąc juz o tym, ze takie kalenji rozklepia ci się bardzo szybko w porównaniu do markowego obuwia i juz po 100km będzie z tego kompletny szajs.
@sebb521: w ramach dowodów anegdotycznych których jest pełen ten post, ja regularnie biegam i bez żadnego dyskomfortu mogę robić to w sandałach biegowych i butach bez żadnej amortyzacji, pewnie nawet boso bym mogła ale się boje ciał obcych w stopach - @racer1714 ma 100% racji, to jest sprawa dla fizjo, a czekając na wizytę warto wzmocnić core i dupę a nie kupować magiczne buty które pozwolą ci bez bólu #!$%@?ć dzięki
Pomijam fakt, że chyba na 5-6 par butów Kalenji które miałam tylko jedne się rozpadły


@mozgogrdyczka: ja tam ciepło wspominam kalenji run cushion. Kupowałem je 5 lat temu a nadal trzymają cenę ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jak na taki tani but są super wygodne do biegania i świetnie się uklepały do mojej stopy a pęknięcie cholewki tylko zwiększyło komfort dla stopy ( ͡° ͜ʖ