Wpis z mikrobloga

Hej Mirki!, mam do was pytanie - otóż aktualnie korzystam z chmury Google 100 gb za którą płacę tam ok 7,50zł i z chmury iCloud 50gb za 3,99. W Google drive głównie trzymam swoje pliki, za to na iCloud tylko swoje zdjęcia.

I teraz wpadłem na pomysł, że tak samo lub lekko drożej będzie mnie kosztować 200gb w iCloud ale mam tutaj pytanie do osób którzy korzystają z iCloud lub mają porównanie iCloud i Google drive - Co lepsze na trzymanie właśnie plików? Jak wygląda działanie iCloud w ekosystemie Apple a jak poza?

Bo aktualnie głównie korzystam z iPhone + MacBook jednak jestem ciekaw jakie są bolączki korzystania z iCloud np. na Windowsie, androidzie itp. bo wiadomo większość ludzi korzysta z GDrive niż z iCloud. Jak wygląda praca na plikach na Windowsie itp.

Z chęciom usłyszę opinie (ʘʘ)

#chmura #googledrive #icloud #pliki #magazyndanych #google #apple
  • 6
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@supermichalpol: siedzę na onedrive bo jednak najwygodniej (android + w10);

ja nie przepadam za googlowymi usługami, dysk jeszcze jest okej, ale jak chcesz pobrać potem paczkę zdjęć z photos to metadane się sypią, no i nie masz dostępu do zdjęć z poziomu eksploratora

Zdjecia z ajfona lecą do icloud do jednego folderu, to jest strasznie upierdliwe, ale mimo wszystko jak masz ajfona to icloud > google, nawet chyba jest odczuwalnie tańszy
@supermichalpol: Icloud mi dzisiaj dupę urowatował bo przez update microsoft word na maku, zniknął mi plik nad ktorym pracowałem przez ostatnie 2 tygodnie. Pierwszy raz miałem taki przypadek. Miałem na szczęście backup na zewnętrznym ssd, ale 3 dni nieaktualny. Wszedłem na stronę icloud -> odzyskiwanie plików i był cały piękny i aktualny ( ͡° ͜ʖ ͡°) A ogólnie bardzo polecam! Choć ja korzystam z tego i z