Wpis z mikrobloga

Kiedy w iPhonie pojawi się globalny gest cofania działający we wszystkich aplikacjach, dzielenie obrazu w każdej aplikacji i optyczny zoom 10x wtedy go kupie, czyli prawdopodobnie nie szybko...

Wszystkie z tych funkcji są mi potrzebne do komfortowego użytkowania telefonu i dobrych ujęć z daleka. Przesiadłem się z Samsunga Galaxy S21 Ultra na iPhone 13 Pro Max i po kilku miesiącach znowu wróciłem do Samsunga Galaxy S22 Ultra bo ciężko było bez tych funkcji ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Oczywiście były też plusy jak lepsza bateria, płynniejszy system i lepsze bezpieczeństwo, bardzo spodobały mi się też płatności zbliżeniowe bo wystarczy pochylić telefon i cyk zapłacone, a w Samsungu trzeba zbliżyć pleckami gdzie nie w każdym sklepie jest to wygodne bo różnie są ustawione terminale płatnicze, a iPhonem wszędzie się zmieściłem bez problemu. Odblokowywanie twarzą jest wygodne, ale wkurzało mnie to że musiałem podnosić głowę z poduszki żeby go odblokować, idealnym rozwiązaniem byłoby jakby do tego była też opcja odblokowywania odciskiem palca.

#apple #iphone
  • 14
  • Odpowiedz
@lIENll: Ale wstyd, że tak drogi telefon, jak iphone, w swojej najlepszej wersji dalej nie ma optycznego zoomu x10, a Huawei ma coś takiego chyba już od 2019 roku i to w nie najdroższych modelach
  • Odpowiedz
: Huawei chyba jako pierwszy to wprowadził w modelu P30 Pro z tego co pamiętam.


@lIENll: Owszem. W pierwszym kwartale 2019 roku. A ten telefon nawet po 2k chodził w xkom na promocji. Mineły prawie 4 lata, a iphone dalej nie ma czegos takiego w swoich "pro" wersjach za 6k
  • Odpowiedz
@ZippyTobi: No ale jemu chodzi o to, żeby to jednak zależało od iOS a nie dewelopera, tak jak w Androidzie. Też mnie to wkurza w iOS, że są co najmniej 3 sposoby na cofanie akcji (pociągnięcie od lewej krawędzi, pociągnięcie w dół, przycisk na samej górze). To moje jedyne zastrzeżenie do tego systemu
  • Odpowiedz