Wpis z mikrobloga

@nytro: Jeśli te zdjęcia są rzeczywiście cenne to serwis i wymiana na jakikolwiek tani wyświetlacz, aby zgrać fotki. Ale w większości przypadków, po usłyszeniu ceny, ludzie odpowiadają, że te zdjęcia nie były jednak tak ważne :)

Na przyszłość proponuję ustawić sobie Google Photos i auto backup zdjęć w nim do chmury.
@nytro: najlepsza metoda to podstawić ekran i zgrać co trzeba, kwestia ile chcesz na to przeznaczyć, czy jakiś lokalny serwis dysponuje takim ekranem albo czy mają adapter c-hdmi żeby spróbować odpalić tryb desktop. Zdalnie nie bardzo cokolwiek wiadomo. Ja bym za to krzyczał od 50zł jak idzie po hdmi do 200zł jak trzeba podstawiać ekran.
@nandrolone: można, nikt nie broni. Ja u siebie nie montuję zamienników do ekranów oled, kilka razy się na to połasiłem i nigdy więcej, jak klient bardzo się uprze to OK ale nie daję żadnej gwarancji jak to będzie działać.
@nandrolone: ¯\_(ツ)_/¯ Sam wiesz jak jest. W samsungach różne fikołki są, nie działa zbliżeniówka, czujnik światła albo do tych tańszych są grubsze te ekrany i wystają ponad ramkę. To jest ekstremalna patola a później przychodzi Ci klient co się naoglądał cen z allegro czy aliexpress i mu drogo.
@nandrolone: w zasadzie można co się nawet czasem praktykuje kupić, zgrać i odesłać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszystko można tylko z reguły się okazuje, że jak ma klient zapłacić więcej jak 50zł to już te dane nagle nie są takie ważne.
@elemenTH: Akurat tego nie praktykuje z tym odsyłaniem :) Mam sporo uszkodzonych ekranów właśnie na takie ewentualności. Roboczo godzina też kosztuje, tutaj w DE trzeba sobie liczyć od 25 euro w górę. Przeważnie jest to 35e za różne elektroniczno-informatyczne usługi.