Wpis z mikrobloga

Czolem, mam takie pytanie. Bo przez ostatnie 3 miesiące, zawsze jak palilem na balkonie to towarzyszyl mi pająk. Widzialem jak rośnie (jakies 3mm może), jak spożywa posilki, czasami z nim rozmawiałem. Miedzy nami pojawila sie troche taka wiez - jakby przyjacielska. No i teraz bedzie zima, pajak raczej nie bedzie mial jak uciec (a moze bedzie? Ale czy chce sie z nim zegnac?) i wpadlem na pomysl, ze moze go przekimam u siebie w domu?

i tu pojawia sie moje pytanie, co musiałbym miec, zeby pajaczek dozyl do wiosny? Kazda wskazówka wrecz wskazana.

#terrarystyka #pajaki #kiciochpyta
  • 8
  • Odpowiedz
@Marakuja: to jest krzyżak, prawdopodobnie ogrodowy. Żeby go przezimować potrzebujesz duży słój, taki z 5 litrów i będziesz musiał mu zapewnić tyczki między którymi zrobi sobie pajęczynę. Na YT jest gość, który ma kilka krzyżaków i bardzo fajnie zrobione terreria. Możesz się zainspirować.
  • Odpowiedz
@Marakuja: Pamiętam, że kiedyś oglądałem - dzieciak miał kilka takich słojów i z powodzeniem hodował. Pamiętaj jeszcze, że pająk truchła nie lubi. Musi się ruszać, więc karma żywa. Możesz w sklepie terrarystycznym kupić mu świerszcze bananowe, będzie zachwycony.
  • Odpowiedz