Wpis z mikrobloga

@Nowelizacja: Ciągle czytam o obawach dotyczących braku ogrzewania w trakcie nadchodzącej zimy z powodu wojny na Ukrainie. Rozumiem, można je uznać za zasadne. Ja natomiast należę do osób, które lubią niskie temperatury np. zdarza mi się spać w trakcie zimy w bluzie, z uchylonym oknem, bez nastawionego grzejnika na wysokie temperatury itd. Nie ma to związku z pieniędzmi, ale tym że po prostu tak lubię - w bluzie mi ciepło (a ciepło też jest od sąsiadów, bo mieszkam w bloku), a głowę (czyli niczym nieokrytą część ciała) mam "chłodną". To sprawia, że lepiej mi się funkcjonuje (nie mam problemu ze skupieniem czy ze snem). Czasami w trakcie jesieni/zimy stosuję ten sposób. Ktoś też tak ma czy jestem dziwakiem? #gospodarka #ukraina #nieruchomosci #mieszkanie #kiciochpyta #rozowepaski #niebieskiepaski
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Nowelizacja: mam tak samo. Ja generalnie lubię jak jest chłodno (o ile oczywiście palce nie kostnieją). ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mój były szef mówił zawsze, że nie bez powodu Norwedzy są bardziej inteligentni i wydajni w pracy, aniżeli murzyni. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nowelizacja: Moja babcia urodziła się i wychowała w chacie z glinianym klepiskiem, jak w średniowieczu. Nie było styropianu, szczelnych okien, węgla ani prądu czy bieżącej wody, a wszyscy jakoś przeżywali każdą zimę, tak jak przeżywali ją ludzie od samego początku ludzkości.

Moim zdaniem najgorszy realny scenariusz to taki, że będziemy mieli po 16-18 stopni w domach/mieszkaniach. Dla niektórych to nawet komfortowe, dla innych nie, ale od tego się nie umiera. Ruskie
Ktoś też tak ma czy jestem dziwakiem?


@Nowelizacja: W pokoju w nocy musi mi pizgać, ciało schowane pod cieńkim kocykiem, głowa na zewnątrz. Pokój to praktycznie lodówka i tak jest mi najlepiej.

Rano głowa jest bardzo zimna i do ogrzania i bardzo dobrze.

Kilka razy przed snem doprowadziłem pokój do tego, że para leciała z ust, wtedy pod kołderką jest lux. xD
@Nowelizacja: ale Ty wiesz jak działa termostat zamontowany na grzejniki? Ty otwierasz okno i idziesz spać --> zimno z okna śmiga po termostacie --> termostat otwiera zawór --> grzejnik jest ciepły. W ten sposób cale ciepło z grzejnika #!$%@? przez otwarte okno.