Wpis z mikrobloga

Witam Mireczków

Słuchajcie na mojej ulicy wczoraj rano zaczęli zawieszać napowietrzny światłowód. Czy ktoś z was ma taką technologie w swoim domu i może się wypowiedzieć czy to faktycznie działa tak jak światlowód pod ziemią i czy prędkości są zbliżone?

Na mieście wogóle stacjonuje już takich z 3 no-nameowych firm które to wieszają. Śmieszne że Urząd miasta jak sie dzwoni nic niewie na ten temat że ktoś coś wiesza , a Orange jest jak i UPC na mojej ulicy i Orange miało swoją drogą robić światłowód jednak moja ulica została pominięta a dwie wcześniejsze mają. Aaaa taki Ziutek z bębnem i drabiną sobie chodzi i rozwiesza bez żadnej wiedzy kabelek. Ceny też mają z kosmosu. To jakaś firma z Łomianek. A druga z Warszawy

#swiatlowod #internet #orange #modem #instalacja #lacznosc #kiciochpyta #router
Own3d_23 - Witam Mireczków

Słuchajcie na mojej ulicy wczoraj rano zaczęli zawieszać ...

źródło: comment_16626218082oRtQWI1c5RLPBHaU3T3bo.jpg

Pobierz
  • 21
@Own3d_23: jakiś czas temu weszło prawo, że mogą sobie wieszać na słupach gminnych/miejskich.zakładów energetycznych za jakąś niską ryczałtową stawkę. I bardzo dobrze, bez tego wiele osób by długo nie miało światłowodu na terenach mniej zurbanizowanych.

Ceny mają dostosowane do gęstości zabudowy i konkurencji. Myślisz że puszczenie światłowodu do 100 domów na przestrzeni kilku kilometrów kosztuje tyle samo co puszczenie światłowodu w jednym bloku ze 100 mieszkaniami?
@Djelon ale skoro to jest niepewne to po co to brać. Pewnie jakieś osoby się na to wezmą a potem będzie płacz bo kiepsko chodzi i co chwile przerywa. Mój internet mobilny od T-Mobile lepiej mi chodzi w domu
@Own3d_23: Ja mam napowietrzny od lokalnego dostawcy, tylko do domu sobie puściłem ziemią bo mam akurat słup przy ogrodzeniu. 300 Mbit/s śmiga tak jak w umowie, sąsiad podpisał na 600 i też mu tyle łapie. Firma z Wołomina.
@Own3d_23: jeżeli masz do wyboru UPC, to ja bym ani chwili się nie wahał, nawet za minimalnie większą opłatą, obecnie najlepszy dostawca gdziekolwiek. A jeżeli chodzi o to czy kabel idzie napowietrzanie, czy w studniach to nie ma tu żadnego znaczenia, jakość usług jest identyczna.
@Own3d_23: predkosc światłowodu nie zależy od tego czy jest w powietrzu czy zakopany a od tego czy firma dostarczająca ma dobry punkt dostępowy. Bo często wraz ze wzrostem ilości klientów prędkości spadają. Także najlepiej popytać ludzi którzy już używają jak dziala.
@Own3d_23 odpowiem na kilka pytań jak to wygląda od wewnątrz

1) Napowietrznie taniej szczegolnie na wioskach i między gminami/miejscowościami gdzie nie ma studzienek
2) światłowody puszczone są nawet na liniach wysokiego napięcia tj idą tam w tych najwyższych liniach co zbierają pioruny.
3) te firmy to nie no-name, tylko normalne firmy pracujący jako podwykonawcy, gdzie przynajmniej właściciel i jeden pracownik muszą mieć wiedzę na temat tego co robią, pozostali tylko wykonują proste