Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Małej pomocy potrzebuje.
Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Kupiłem z hurtowni paredziesiąt radijek. Hurtownia cwana w regulaminie ma, że jest tydzień na reklamacje dla zakupów hurtowych.
Nie byłem w stanie fizycznie sprawdzić 50 urządzeń czy działają tym bardziej bez naruszenia folli ochronnych i opakowań.
Po miesiącu od mojego zakupu, otworzyłem jedno z nich przy kliencie bo chciał zobaczyć jak działa i okazało się zepsute.
Po nowelizacji ustawy, jako jednoosobowa działalność gospodarcza, moje zakupy są objęte takim samym prawem do reklamacji jak konsumenci.
Napisałem do hurtowni grzecznie jaka jest sprawa i czy przysługuje mi prawo do reklamacji na co oni odpisali

"prawdą jest, że osobie fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą na mocy nowelizacji, która weszła w życie z dniem 01 stycznia 2021 r. przyznany został szereg uprawnień konsumenckich, w tym uprawnienia związane z odstąpieniem i reklamacją, jednak rozszerzenie ww. uprawnień konsumenckich doznaje ograniczenia, tj. nie obejmuje transakcji mających charakter zawodowy."

Co w praktyce oznacza termin: "charakter zawodowy " i jakie są wasze sugestie dalszej walki z nimi ?

#pomocy #pytaniedoeksperta #pomocprawna #prawo #prawnik #prawnicy #studbaza #dzialalnoscgospodarcza #handel #firma

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #631a0905ca8dcba1dc1bcb1d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 4