Wpis z mikrobloga

Ktoś mówi "ooo, umarła sobie starowinka, wielkie halo", tylko, że nikt nie chce pamiętać lub ignoruje fakt, że:
a) To część najbardziej znanej dynastii na świecie
b) Ekonomia tego kraju też dzięki nim zyskuje, bo ludzie z całego świata chcą zobaczyć Buckingham Palace i nie tylko (bo są miejsca prywatnie należące do rodziny królewskiej, które udostępniają dla ludzi na turystykę)
c) Przeżyła kawał historii i na jej podstawie można też dużo opowiedzieć, bo nie była "tylko pączkiem w maśle", bo m. in. była jednym z ostatnich Windsorów, którzy przed objęciem tronu/na początku objęcia tronu nadal odbywała służbę wojskową, pomagając jako sanitariuszka.

A wy? Co możecie o swoim życiu powiedzieć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#uk
  • 12
Ekonomia tego kraju też dzięki nim zyskuje, bo ludzie z całego świata chcą zobaczyć Buckingham Palace i nie tylko (bo są miejsca prywatnie należące do rodziny królewskiej, które udostępniają dla ludzi na turystykę)


@AstroBoy: Przecież to bujda jest, jeśli myślicie, że cały ród, pałace, złote fortepiany prywatne odrzutowce utrzymują ze sprzedaży ozdobnych kubków ze swoim wizerunkiem to beka, normalnie żyją na koszt podatnika po przez wszelakie fundacje i inne dodatki
@AstroBoy

A wy? Co możecie o swoim życiu powiedzieć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Przeczytałem, chciałem się odnieść, ale po tym zwrocie (i po części po tym, że "nikt") straciłem wszelkie chęci.
@AstroBoy a) to nie była moja królowa
B) są ludzie co żyją dłużej i jak umrą afery z tego nie ma
C) zdechła to zdechła na #!$%@? drążyć temat
D) o moim życiu mogę powiedzieć że żyje jak żyje bo sam kieruję swoim życiem, a nie ze moim największym osiągnięciem było urodzenie się w rodzinie królewskiej.
E) są inni monarchowie jeszcze obecni w Europie a o nich nie muszę ciągle czytać
Przecież to bujda jest, jeśli myślicie, że cały ród, pałace, złote fortepiany prywatne odrzutowce utrzymują ze sprzedaży ozdobnych kubków ze swoim wizerunkiem to beka, normalnie żyją na koszt podatnika po przez wszelakie fundacje i inne dodatki


@Kroledyp: pewnie maja w #!$%@? ziemi w dzierzawie, kosciol katolicki tez jedynie sie biedny utrzymuje z tacy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kroledyp: nie bezpośrednio, ale pośrednio wpływy z turystyki związane z atrakcyjnością monarchii przeważają wydatki na rodzinę królewską. Amerykanie na przykład mają totalnego fioła na punkcie rodziny królewskiej i zostawiają miliony funtów rocznie dzięki turystyce. Jak Amerykaniec jedzie na wakajki do Europy, to w 90% wybierze uk żeby się pogapić na pałac i zegar.
@AstroBoy: umarła 100 letnia starucha która nawet nie jest z twojego kraju i miała z tobą tyle wspólnego co morawiecki z dobrym premierem a ty i ludzie twojego pokroju się spuszczają jakby co najmniej to twoja babka była
b) Ekonomia tego kraju też dzięki nim zyskuje, bo ludzie z całego świata chcą zobaczyć Buckingham Palace i nie tylko (bo są miejsca prywatnie należące do rodziny królewskiej, które udostępniają dla ludzi na turystykę)

c) Przeżyła kawał historii i na jej podstawie można też dużo opowiedzieć, bo nie była "tylko pączkiem w maśle", bo m. in. była jednym z ostatnich Windsorów, którzy przed objęciem tronu/na początku objęcia tronu nadal odbywała służbę wojskową,
@not_me: B) Well, zyskują xP

C) No wlaśnie, ale w takich czasach pielęgnowanie takiej postawy jaką ona robiła przez 70 lat swojego władania to powód raczej właśnie godnego pochwaly. Jak coś upada to chyba lepiej wszelkie przejawy wywyższać pozytywnie niż wzgardzać :P