Wpis z mikrobloga

@MagicznyMateusz:
Poczta nie padnie, nie może. Z drugie strony jakby upadła, byłaby to katastrofa.
Po pierwsze, żaden inny operator nie świadczy usługi doręczania listów na obszarze całego kraju.
Po drugie, Poczta ma nałożony kaganiec na swoje ceny. Po jej upadku zniknie powód do utrzymywania niskich cen przez firmy kurierskie, czyli ceny pójdą ostro do góry (Paczkomat w cenie 50 czy nawet 100 zł stałby się normą).
@MagicznyMateusz:

Tylko że na paczkomat nie zamówisz wszystkiego, czy też nie załatwisz sprawy urzędowej. Musi istnieć operator, który zajmie się doręczaniem listów, czy innych nieopłacalnych przesyłek. W tej chwili Poczta Polska jest jedynym operatorem, który świadczy takie usługi na obszarze kraju i w obrocie zagranicznym (nie ma monopolu, inni po prostu nie chcą tego robić).
A co tych wszystkich rzeczy w placówkach, to po pierwsze, próbują w ten sposób zmniejszyć stratę
Tylko że na paczkomat nie zamówisz wszystkiego, czy też nie załatwisz sprawy urzędowej.


@pcela: Daj spokój, tylko dzieci mogą głosić tezy, że paczkomaty mogą zastąpić pocztę. :)
Moja różowa czasami wysyła zawodowo po kilkadziesiąt listów dziennie. Dwadzieścia poleconych to jest 130zł, dwadzieścia przesyłek InPostem to jest 316zł. Kto za to zapłaci? Odbiorcom jest to totalnie wszystko jedno kiedy dostaną te listy (a i tak ponad 90% dochodzi do trzech dni roboczych
Szczerze wątpie nawet jakby paczkomaty tak wywindowały ceny


@MagicznyMateusz: Taa już teraz najtańszy paczkomat do 25kg gabaryt A bez pośredników to 14,69 zł, a jest to tylko dostawa do punktu odbioru, w takiej pp jest paczka do 1kg z okienka doręczona pod drzwi to 13zł, dla bardziej nowoczesnych jest envelo paczka do 30kg doręczona pod adres to 13,99zł w gabarycie jaki nawet paczkomat nie obsługuje bo aż 250cm całość, a najdłuższy
DRESIARZZ - > Szczerze wątpie nawet jakby paczkomaty tak wywindowały ceny

@Magiczn...

źródło: comment_1662897388b2oO73kFzudFzZBgZB1e8B.jpg

Pobierz
@januszztrojmiasta: No właśnie nie codziennie, ale dość często. Niemniej, usługi Poczty Polskiej są o niebo tańsze od usług InPostu i ciężko jakkolwiek z tym dyskutować, ja zawodowo wysyłam przesyłki paczkowe i InPost wychodzi mi o 50% drożej niż Pocztex, a czy jest lepszy? Bardzo podobny.

Ale przecież nie będę wysyłał kurierem wszystkiego, bo kontrahent mnie wyśmieje jak go skasuję za wysyłkę faktury InPostem za 15 ziko. XD