Wpis z mikrobloga

@C8H18: i ja wiem i Ty wiesz, że kijow miał być zajęty w 3 dni, Ukraina miała się poddać i witać ruskich kwiatami. W kacapskich łbach mógł się pojawić pomysł ataku na natowski kraj, ale od 24 lutego wiele się zmieniło. :) Chodzi mi tylko o to, że mogli mieć jakiś ambitny plan, którego nie zrealizują przez najbliższe kilkadziesiąt lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Masterpolska94: biorąc pod uwagę to, jak bardzo przeliczyli się z planami ataku na Ukrainę, nie zdziwiłbym się gdyby faktycznie takie plany ataku na Polskę/NATO istniały, zapewne z założeniem że nie zostanie nam udzielone wystarczające wsparcie.

Niemcy i Francja naciskałyby nas i USA, żeby nie uznawać tego za powód do aktywacji art 5


@Svalbard: @Svalbard: skąd taka odważna teza?
Zakładając, że w ogóle by nas zaatakowali. Nawet teoretyzując, że poskładaliby Ukrainę w lutym czy najpóźniej w marcu, to już widzę jak dokonaliby ataku na kraj NATO i UE.

Pewnie nawet takich planów nie mieli albo mają jakieś odłożone na daleką przyszłość jakby NATO i UE upadły.

Druga sprawa to jeszcze takie gadanie, że mogliby zaatakować nas na południu dzięki zdobyciu Ukrainy i by wtedy nam dowalili. Równie dobrze mogliby zrobić to